Udostępnij
Tweetnij

Android początkowo nie miał obsługiwać ekranów dotykowych

Informacja ujrzała światło dzienne za sprawą procesu odbywającego się pomiędzy Apple i Samsungiem. Okazuje się, że w 2006 roku Google nie miało w planach zapewnić w Androidzie wsparcia dla ekranów dotykowych!

Android_Logo

Informacja ujrzała światło dzienne za sprawą procesu odbywającego się pomiędzy Apple i Samsungiem. Okazuje się, że w 2006 roku Google nie miało w planach zapewnić w Androidzie wsparcia dla ekranów dotykowych!

Przeczytaj koniecznie >> Eksperci: Samsung musi wypłacić Apple 2 miliardy dolarów odszkodowania

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ktoś z was wyobraża sobie dziś pracę z urządzeniem z Androidem bez ekranu dotykowego? Chyba nie, zgadza się? Okazuje się jednak, że pierwotny zamysł twórców systemu był inny i Android wcale nie miał wspierać ekranów dotykowych. Praca z nim miała odbywać się za sprawą funkcyjnych przycisków!

To nie żart. Informacja ta ujrzała światło dzienne teraz, gdyż została przedstawiona jako jeden z dowodów w rozgrywającej się obecnie rozprawie pomiędzy Apple i Samsungiem. Okazuje się, że taki zamysł twórcy Androida mieli w 2006 roku. Skąd więc zmiana planów? Zapewne z powodu pierwszego iPhone’a, który debiutował na rynku w 2007 roku. Plany Apple zmieniły rozumowanie Google i wtedy też szybko podjęto prace związane z przystosowaniem Androida pod kątem ekranów dotykowych.

Źródło: Engadget

———————

Pytanie konkursowe #3

Z jakim zegarem pracuje procesor Apple A7 w iPadzie mini z wyświetlaczem Retina?

A. 1,2 GHz
B. 1,3 GHz
C. 1,4 GHz

Więcej informacji na temat naszego konkursu wiedzy można znaleźć pod tym adresem. Pełny regulamin dostępny jest tutaj. Fundatorem nagrody głównej jest firma Ferguson.

Ferguson logo

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij