Udostępnij
Tweetnij

Google Play Services 4.3 z nowymi API i nie tylko

Google udostępniło kolejną wersję Play Services – z numerkiem 4.3, w której szczególny nacisk położono na udoskonalenia związane z API dla deweloperów.

Google Play Services

Google udostępniło kolejną wersję Play Services – z numerkiem 4.3, w której szczególny nacisk położono na udoskonalenia związane z API dla deweloperów.

Przeczytaj koniecznie >> Krótki test przeglądarek internetowych na Androida

Co sądzisz o mikropłatnościach w aplikacjach i grach mobilnych?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Firma z Mountain View uruchomiła proces aktualizacji do kolejnej odsłony Google Play Service – z numerkiem 4.3. W tym wydaniu przeciętny użytkownik niewiele dla siebie znajdzie, gdyż tym razem Google skupiło się na udoskonaleniach dla deweloperów. W nowej wersji usług warto wymienić następujące usprawnienia:

  • Możliwość wysyłania znajomym z kręgów wirtualnych prezentów w Google Play Games;
  • Uaktualniono Google Drive API, której pojawiło się już wcześniej. Dodano między innymi możliwość przypinania plików do pracy offline, sposobność tworzenia katalogów oraz zmiany związane z powiadomieniami. Deweloperzy aplikacji mają więc teraz większe pole do popisu;
  • Dodano Google Analytics, które pozwala śledzić wykorzystanie aplikacji przez użytkowników;
  • Pojawił się Google Tag Manager, który pozwala modyfikować pewne aspekty aplikacji bez potrzeby wprowadzania nowej wersji aplikacji do Google Play store;
  • Dodano Address API.

Aktualizacja Google Play Services 4.3 jest już wdrażana na całym świecie.

Źródło: Google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij