Udostępnij
Tweetnij

Google informuje o zakupach w aplikacji w webowej wersji sklepu Play

W przeglądarkowej wersji sklepu Google Play, w opisach aplikacji, pojawiła się mała, aczkolwiek bardzo istotna informacja w postaci słów „Umożliwia zakupy w aplikacji”.

W przeglądarkowej wersji sklepu Google Play, w opisach aplikacji, pojawiła się mała, aczkolwiek bardzo istotna informacja w postaci słów „Umożliwia zakupy w aplikacji”.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzje gier na tablety

Jakie aplikacje dla tabletów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Mikrotransakcje w aplikacjach oraz grach nie są szczególnie lubiane i powodują wiele kontrowersji. Niedawno Apple zostało ukarane przez komisję FTC i zostało zmuszone do wypłaty 32,5 mln dolarów osobom, które przez przypadek dokonały mikrotransakcji na urządzeniach z systemem iOS.

Wtedy też Google przekazało, że zamierza poprawić system mikrotransakcji w aplikacjach znajdujących się w Play store. Tymczasem w przeglądarkowej wersji sklepu pojawił się nowy element informacyjny. Mianowicie pod przyciskami Zainstaluj i Dodaj do listy życzeń pojawia się informacja w postaci „Umożliwia zakupy w aplikacji„. Oczywiście fraza ta jest tylko w opisach tych programów i gier, które oferują płatności wewnątrz aplikacji.

Umożliwia zakupy w aplikacji

 

Niby niewielka zmiana, a cieszy. Dostrzeżenie tego napisu pozwoli nam z pewnością zachować większą ostrożność w trakcie pracy lub grania.

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij