Udostępnij
Tweetnij

Google Play Services 4.2 z Cast API i innymi nowościami

Google rozpoczęło proces aktualizacji do nowej wersji Play Services – z numerkiem 4.2, w której na szczególną uwagę zasługuje dodanie Google Cast API, ale to nie koniec nowości i usprawnień.

Google Play Services

Google rozpoczęło proces aktualizacji do nowej wersji Play Services – z numerkiem 4.2, w której na szczególną uwagę zasługuje dodanie Google Cast API, ale to nie koniec nowości i usprawnień.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych trików na tablety z Androidem

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wczoraj Google otworzyło dla deweloperów Chromecast i przy okazji uruchomiło proces aktualizacji do Play Services z numerem 4.2, w którym zintegrowano interfejs Google Cast API. To jednak nie wszystko, bo nowe Play Services doczekało się jeszcze innych udoskonaleń:

  • przebudowano interfejs Play Games dla okna związanego z zapraszaniem znajomych. W wielu modułach Play Games pojawiła się również opcja przeciągnij i puść związana z odświeżaniem zawartości;
  • pojawiły się nowe funkcje w autoryzacji. Wiele zapisków w kodzie sugeruje dodanie opcji wspieranych w Google Authenticator, ale na razie ciężko odnaleźć je gdziekolwiek w systemie, w postaci wizualnej;
  • podmieniono ikonę Google Search;
  • dodano udoskonalone Google Drive API.

Proces wdrażania Play Services odbywa się etapami, a więc może upłynąć nieco czasu zanim pojawi się na waszych urządzeniach. Paczkę APK możecie jednak pobrać pod tym adresem, a następnie zainstalować ręcznie.

Źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij