Udostępnij
Tweetnij

Google jednak przygotowuje 8-calowego Nexusa?

Zdaje się, że firma z Mountain View coraz bardziej rozważa wprowadzenie do oferty 8-calowego tabletu Nexus. Dlaczego?

Google Nexus 8

Zdaje się, że firma z Mountain View coraz bardziej rozważa wprowadzenie do oferty 8-calowego tabletu Nexus. Dlaczego?

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tablet. Z Wi-Fi czy 3G?

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Od premiery Nexusa 7 2. generacji upłynęło już pół roku. Mimo wszystko tablet wcale nie sprzedaje się jak świeże bułeczki. Choć nowy Nexus oferuje świetny stosunek możliwości do ceny, tak jego sprzedaż została skutecznie zahamowana przez znacznie tańsze, 7-calowe tablety internetowe. Dla porównania, 1. generacja 7-calowego Nexusa znalazła 6 mln użytkowników. W przypadku jego następcy podobno znacznie mniej.

Serwis Digitimes informuje, że Google zdaje sobie z tego sprawę i zamierza w okolicy połowy 2014 roku spróbować szczęścia w innym przedziale na rynku tabletów. Mianowicie wśród 8-calowych modeli. Firma z Mountain View w Nexusie 8 może wykorzystać procesor Intel Atom Bay Trail T, a największe szanse na wyprodukowanie tabletu ma rzekomo Asus, który przygotował dwie generacje Nexusa 7.

W tym samym raporcie czytamy, że więcej detali powinno zostać ujawnionych po lutym tego roku. Ciekawe… ciekawe.

Źródło: Digitimes

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij