Udostępnij
Tweetnij

Ubuntu Touch z oficjalnym wsparciem tylko dla Nexusa 4 i Nexusa 7

Twórcy Ubuntu Touch poinformowali, że w najbliższym czasie zamierzają oficjalnie wspierać tylko dwa urządzenia: Nexusa 4 oraz tablet Nexus 7 (2. generacji).

Ubuntu_Tablet_FrontHome2

Twórcy Ubuntu Touch poinformowali, że w najbliższym czasie zamierzają oficjalnie wspierać tylko dwa urządzenia: Nexusa 4 oraz tablet Nexus 7 (2. generacji).

Przeczytaj koniecznie >> Poradniki w serwisie Tablety.pl

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ubuntu Touch dostępne jest na wiele smartfonów oraz tabletów internetowych, ale Canonical zamierza zapewniać w najbliższym czasie wsparcie tylko dla dwóch urządzeń: smartfonu Nexusa 4 oraz dla Nexusa 7 2. generacji (modelu z 2013 roku). To oznacza, że użytkownicy Nexusa 7 1. gen. i Nexusa 10 otrzymają oczywiście dostęp do systemu, ale bez wsparcia technicznego ze strony twórców. W razie problemów będą musieli radzić sobie sami.

Canonical tłumaczy się tym, iż zamierza skupić się na Ubuntu 14.04, które zostanie udostępnione w kwietniu tego roku. Będzie to kolejna wersja systemu z wydłużonym okresem wsparcia technicznego.

Źródło: AndroidAuthority

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij