Udostępnij
Tweetnij

Google i Audi opracowują system rozrywki dla samochodów

Docierały już do nas informacje na temat zabiegów firmy Apple dotyczących pojawienia się iOS w samochodach. Okazuje się, że drugi z potentatów na rynku systemów mobilnych, firma Google, również rozważa taką ewentualność.

System In-Car Google i Audi

Docierały już do nas informacje na temat zabiegów firmy Apple dotyczących pojawienia się iOS w samochodach. Okazuje się, że drugi z potentatów na rynku systemów mobilnych, firma Google, również rozważa taką ewentualność.

Przeczytaj koniecznie >> Test uchwytu i zasilacza samochodowego do tabletów firmy ART

Co sądzisz o mikropłatnościach w aplikacjach i grach mobilnych?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Jeśli Google, to oczywistym jest, iż chodzi o Androida. To jednocześnie nie pierwszy raz, gdy system ten pojawia się w koegzystencji z samochodami, jednak tym razem ma to być pierwszy, pełen system zarządzania mediami, który będzie opierał się o OS Google. Zgodnie z doniesieniami ma on zostać zastosowany w samochodach Audi.

Jak podaje The Wall Street Journal, Google i Audi przedstawią nowy system już na CES 2014. Przedmiotem prezentacji ma być system „in-car” oparty na Androidzie. Nie są znane detale techniczne, jednak najprawdopodobniej system ten będzie obejmował to, co doskonale znamy – aplikacje użytkowe, serwisy Google, nawigację samochodową, obsługę mediów, etc. Nie jest pewnym, czy podobnie do iOS, Google zaoferuje w tym przypadku możliwość synchronizacji.

Źródło: Ubergizmo

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij