Udostępnij
Tweetnij

Android 4.4 Kit Kat powoduje problemy z odtwarzaniem wideo w Nexusie 7

Problem dotyczy obu generacji 7-calowego Nexusa i objawia się mniejszą wydajnością w trakcie odtwarzania filmów. Okazuje się, że na Androidzie 4.3 Jelly Bean odbywa się to szybciej.

Nexus 7 2013

Problem dotyczy obu generacji 7-calowego Nexusa i objawia się mniejszą wydajnością w trakcie odtwarzania filmów. Okazuje się, że na Androidzie 4.3 Jelly Bean odbywa się to szybciej.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych trików na tablety z Androidem

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Fińska firma OptoFidelity przeprowadziło testy odtwarzania wideo na Nexusie 7 z 2012 i 2013 roku. Benchmarki wykonano zarówno na tabletach pracujących pod kontrolą Androida 4.3 Jelly Bean, jak i po aktualizacji do Androida 4.4 Kit Kat. Okazuje się, że w pierwszym systemie z wymienionych wydajność jest znacznie lepsza.

Wśród wniosków, które wyciągnięto z pomiarów wydajności warto wspomnieć, że w Androidzie 4.4 żaden z wymienionych tabletów nie był w stanie odtwarzać wideo w rozdzielczości 720p i 1080p z prędkością 60 klatek na sekundę. W przypadku Androida 4.3 odtwarzanie wideo w 720p było satysfakcjonujące. Warto również wspomnieć, że w przypadku wybranych testów zwycięzcą był Nexus 7 z 2012 roku (oczywiście z Androidem 4.3), a nie jego młodszy brat.

Pełny raport Finów znajdziecie pod tym adresem.

Źródło: OptoFidelity

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij