Udostępnij
Tweetnij

Lenovo notuje świetne wyniki sprzedaży

Chińczycy z Lenovo zaliczyli kolejny świetny kwartał. W Q3 sprzedali 29 mln urządzeń, w tym 2,3 mln tabletów internetowych.

logo Lenovo

Chińczycy z Lenovo zaliczyli kolejny świetny kwartał. W Q3 sprzedali 29 mln urządzeń, w tym 2,3 mln tabletów internetowych.

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tani tablet. Na co zwracać uwagę?

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Lenovo ujawniło własne wyniki finansowe za trzeci kwartał tego roku. Chińczycy z pewnością nie mają powodów do niezadowolenia. Od lipca do września przychody firmy wyniosły 9,8 mld dolarów, a zysk na czysto 219 mln dolarów, a więc niemal 70 mln więcej niż w adekwatnym okresie sprzed roku.

W tym czasie Lenovo sprzedało aż 29 mln różnych urządzeń. To oznacza średnio 4 sztuki w każdej sekundzie. Wiemy, że w trzecim kwartale Chińczycy sprzedali 2,3 mln tabletów, a więc 4 razy więcej niż w adekwatnym okresie sprzed roku. 20% wszystkich sprzedanych przez Lenovo urządzeń stanowiły smartfony, ale firma zamierza sukcesywnie zwiększać ich udział i wierzy, że za kilka lat będą stanowić już około 50% sprzedaży.

Źródło: Fudzilla

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij