Udostępnij
Tweetnij

Nowy launcher z Androida 4.4 Kit Kat jest częścią… Google Search!

Google dwa dni temu oficjalnie zapowiedziało Androida 4.4 Kit Kat i udostępniło jego kod źródłowy. Tymczasem dowiadujemy się kolejnych informacji związanych ze zmianami, które serwuje nam producent.

Android 4.4 Kit Kat

Google dwa dni temu oficjalnie zapowiedziało Androida 4.4 Kit Kat i udostępniło jego kod źródłowy. Tymczasem dowiadujemy się kolejnych informacji związanych ze zmianami, które serwuje nam  producent.

Przeczytaj koniecznie >> Android 4.4 Kit Kat oficjalnie zapowiedziany. Nexus 5 w sprzedaży (wideo)

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Google oficjalnie przemilczało ten fakt, ale wszystko wskazuje na to, że launcher z Androida 4.4 Kit Kat nie jest już w rzeczywistości wbudowanym w sam system operacyjny składnikiem, ale jednym z elementów przeniesionych bezpośrednio do… Google Search!

Redaktorzy serwisu Arstechnica przyjrzeli się z bliska kodowi nowego Androida i znaleźli informacje sugerujące, że wyszukiwarka Google nie jest już tylko elementem głęboko zintegrowanym z ekranem startowym systemu, ale… jest nim samym! To oznacza, że wszystkie elementy (ikony, widżety, tapety), które widzimy na ekranie startowym, są teraz renderowane bezpośrednio w procesie Google Search.

Coś wam to przypomina? Podobne rozwiązanie zastosowano w Facebooku. Warto dodać, że aplikacja GoogleHome nie wyparowała z Androida 4.4 i ciągle w nim jest, ale w rzeczywistości to tylko powłoka, która i tak wszystkie zadania przekierowuje do GoogleSearch.

Źródło: ArsTechnica

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij