Udostępnij
Tweetnij

Android Jelly Bean już na ponad połowie urządzeń z systemem Google!

Grubo po ponad roku od wydania Androida 4.1, żelka w końcu zadomowiła się na ponad 50% wszystkich urządzeń pracujących pod kontrolą Androida. Inne wersje systemu w zeszłym miesiącu straciły udziały.

Grubo po ponad roku od wydania Androida 4.1, żelka w końcu zadomowiła się na ponad 50% wszystkich urządzeń pracujących pod kontrolą Androida. Inne wersje systemu w zeszłym miesiącu straciły udziały.

Przeczytaj koniecznie >> Android 4.4 Kit Kat oficjalnie zapowiedziany. Nexus 5 w sprzedaży (wideo)

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Android 4.1 Jelly Bean debiutował w lipcu 2012 roku i żelce sporo czasu zajęło zanim ta trafiła na ponad połowę wszystkich urządzeń pracujących w oparciu o platformę Google.

W październiku wszystkie wersje żelki zdołały zaadaptować się na dokładnie 52,1% wszystkich urządzeń z Androidem (które korzystają z zasobów Google Play, gdyż kilka miesięcy temu firma z Mountain View zmieniła zasady związane z ich zliczaniem). Na drugim miejscu uplasował się Gingerbread, który nadal znajduje się na ponad 1/4 urządzeń z systemem Google. Trzecie miejsce przypadło Ice Cream Sandwich z niespełna 20% udziałem. Dokładny udział poszczególnych wersji systemu możecie podejrzeć poniżej.

Android w październiku

Zestawienie Google nie obejmuje oczywiście Androida 4.4 Kit Kat, który dopiero co zadebiutował.

Źródło: Google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij