Udostępnij
Tweetnij

Nowy (Facebook) Messenger w wersji beta dostępny na Androida

Nie dalej jak wczoraj pisaliśmy, że Facebook pracuje nad odświeżoną wersją swojego komunikatora. Dzisiaj w sklepie Play pojawiła się jego zmodernizowana odsłona.

Facebook Messenger

playstore

Nie dalej jak wczoraj pisaliśmy, że Facebook pracuje nad odświeżoną wersją swojego komunikatora. Dzisiaj w sklepie Play pojawiła się jego zmodernizowana odsłona.

Przeczytaj koniecznie >> Przeczytaj koniecznie >> 7 najciekawszych aplikacji na Androida dla najmłodszych

Planujesz zakup tabletu Surface Pro?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Jak zauważają na wstępie redaktorzy ze źródła, pełne zaskoczenie następuje już na samym wstępie. Powodem tego jest niesłychanie długa lista dostępu aplikacji do poszczególnych funkcji (doskonale znana z okienka, które pokazuje się przy każdej instalacji aplikacji w systemie Android). W odniesieniu do samej aplikacji, pomimo wcześniejszych zapowiedzi, pozostawiono funkcję wysyłania wiadomości SMS.

Facebook Messenger Android 01

Ekrany początkowe również wskazują na… SMS-owe przeznaczenie aplikacji. Prośba o podanie swojego numeru telefonu, poprzedza informację o możliwości odzyskania hasła dostępu do konta Facebook, a także ekran mówiący o możliwości wysyłania wiadomości do znajomych. Ta ostatnia, to de facto zachęta do dodania wszystkich posiadanych kontaktów do konta Facebook i wymiany wiadomości z nimi.

Facebook Messenger Android 02

Jak nietrudno zauważyć, nowa odsłona aplikacji jest pod względem wyglądu interfejsu bardziej „pro iOS 7”, jednak czego nie można jej odmówić, jest bardziej czytelna, wyraźna i ciekawsza pod względem graficznym. To wciąż aplikacja Facebooka na Androida, jednak przestała tak naprawdę przypominać stronę portalu społecznościowego, a bardziej skłania się graficznie ku Skype.

Facebook Messenger Android 03

Wysyłanie wiadomości odbywa się bardzo szybko, wciąż mamy dostęp do funkcji namierzania.

Facebook Messenger Android 04

Messenger ma teraz zakładkę, dzięki której wyraźnie widzimy kto z naszych znajomych jest dostępny na Facebooku, a także czy aktualnie korzysta z komputera czy urządzenia mobilnego. Dodatkowo, niebieski znaczek koło awatara informuje nas czy nasz znajomy korzysta z Messengera.

Facebook Messenger Android 05

Nowa wersja Messengera posiada interfejs użytkownika przystosowany do ekranów tabletów. Aplikację możecie pobrać klikając stosowny przycisk.

playstore

Źródło: Android Police

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij