Udostępnij
Tweetnij

iPady to mniej niż 50% rynku tabletów w Q3

Serwis Digitimes Research przedstawił dzisiaj dane dotyczące wyników sprzedaży rynku tabletów za trzeci kwartał bieżącego roku. Sprzedaż w tym czasie sięgnęła 35,68 miliona sztuk „dachówek”.

Różne tablety

Serwis Digitimes Research przedstawił dzisiaj dane dotyczące wyników sprzedaży rynku tabletów za trzeci kwartał bieżącego roku. Sprzedaż w tym czasie sięgnęła 35,68 miliona sztuk „dachówek”.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja tabletu Dell Latitude 10 – ST2

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Warte zauważenia jest to, że ponad połowę sprzedanych tabletów stanowią urządzenia bez logo nadgryzionego jabłuszka. Sprzedano ich 20,08 miliona sztuk, co stanowi wzrost o 22,9% w porównaniu do drugiego kwartału bieżącego roku. To jednocześnie rezultat o 34,6% wyższy aniżeli w identycznym okresie roku ubiegłego. W danych nie uwzględniono zaprezentowanych tydzień temu tabletów Apple iPad Air i iPad Mini Retina.

Warto zauważyć, że Samsung i Lenovo zwiększyły w opisywanym czasie liczbę produkowanych urządzeń. Na czele listy największych producentów tabletów stały Apple i Samsung, przy czym ten ostatni zwiększył zajętość rynku o 30%. Google znalazło się na trzeciej pozycji, głównie dzięki nowemu Nexusowi 7. Kolejne miejsca zajęły Lenovo, Acer, ASUS i Amazon.

Źródło: DigiTimes

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij