Udostępnij
Tweetnij

Wkrótce łatwiej znajdziesz aplikacje w sklepie Google Play na tablety z Androidem

W sklepie Google Play od 21 listopada będziemy łatwiej mogli odnaleźć aplikacje, które przygotowano z myślą o tabletach z Androidem.

Aplikacje na tablety

W sklepie Google Play od 21 listopada będziemy łatwiej mogli odnaleźć aplikacje, które przygotowano z myślą o tabletach z Androidem.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych trików na tablety z Androidem

Jaki masz ekran w tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Na oficjalnym blogu dla deweloperów aplikacji na Androida przekazano informacje, iż począwszy od 21 listopada w Google Play store nastąpią istotne zmiany związane z promowaniem aplikacji przystosowanych pod kątem tabletów z Androidem.

Sekcja „Designed for tablets”, gdzie znajdziemy te aplikacje, które rzeczywiście są zoptymalizowane pod kątem tabletów, będzie domyślnie uruchamianą w przypadku wejścia do Google Play z poziomu tabletów. Ponadto programy, które nie są zoptymalizowane na tablety w Google Play store będą oznaczone, jako „designed for phones”.

Zmiany nie są może kolosalne, ale z pewnością ułatwią nam identyfikowanie poszczególnych aplikacji i sprawią, że będziemy mogli łatwiej znaleźć programy na nasze tablety. Tym bardziej, że pod kontrolą Androida pracuje na świecie już ponad 70 milionów tabletów, a więc niemało.

Źródło: Android Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij