Udostępnij
Tweetnij

Kolejna aktualizacja serwisu Google – tym razem Mapy

Google rozpoczęło dzisiaj proces aktualizacji aplikacji Mapy. Redakcja Android Police pokusiła się o kilka porównań w stosunku do poprzedniej wersji serwisu. Co zatem nowego?

Mapy Google 7.3 01

playstore

Google rozpoczęło dzisiaj proces aktualizacji aplikacji Mapy. Redakcja Android Police pokusiła się o kilka porównań w stosunku do poprzedniej wersji serwisu. Co zatem nowego?

Przeczytaj koniecznie >> Pierwsze kroki z Androidem – Poradnik cz.5: aplikacje Google [wideo]

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Pierwszą z istotnych zmian jest dodanie rozszerzonych powiadomień dotyczących czasu podróży, dystansu i planowego czasu dotarcia do punktu docelowego:

aktualizacja Map Google 7.3 02
Mapy Google 7.3 vs. 7.2

Mapy w wersji 7.3 to również bardziej kompaktowe karty nawigacji:

Mapy Google 7.3 03
Mapy Google 7.3 vs. 7.2

Umożliwiają teraz bardziej przejrzysty podgląd w oknie nawigacji – cztery linie zastąpiono teraz dwiema, przy zachowaniu tej samej ilości informacji.

Mapy w wersji 7.3 teraz poproszą o potwierdzenie porzucenia zmian w zapisie zmian lub oceny:

Mapy Google 7.3 04

Oprócz tych najbardziej widocznych z pozycji użytkownika, w aplikacji jest kilka zmian mniej zauważalnych na co dzień.  Wśród nich znalazły się:

  • wysyłanie do Google Analytics raportów wewnętrznych z wykorzystania aplikacji;
  • poprawa graficzna ikon w aplikacji;
  • dodano adresy url maps.google.is;
  • naprawiono bugi związane z maps.google.ee.

Jeśli nie macie na swoim urządzeniu Map Google, po kliknięciu w stosowny przycisk, zostaniecie przeniesieni do odpowiedniej strony w sklepie Google Play.

playstore

Źródło i fot.: Android Police

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij