Udostępnij
Tweetnij

Zrzuty ekranu i kolejne szczegóły na temat Androida 4.4 KitKat

Od czasu ogłoszenia światu swojego partnerstwa z Nestle, którego owocem ma być najnowszy system operacyjny KitKa (zwany w niektórych kręgach Androidem 4.4 ;) ), Google jest bardzo zajęte. Sam OS ma „przyjść na świat” wraz z Nexusem 5, jednak zanim to nastąpi, portalowi Gadget Halpline udało się doszukać kilkudziesięciu zrzutów ekranowych nowego systemu, a także kilku więcej detali na jego temat.

Android 4.4 KitKat zrzut 01

Od czasu ogłoszenia światu swojego partnerstwa z Nestle, którego owocem ma być najnowszy system operacyjny KitKa (zwany w niektórych kręgach Androidem 4.4 ;) ), Google jest bardzo zajęte. Sam OS ma „przyjść na świat” wraz z Nexusem 5, jednak zanim to nastąpi, portalowi Gadget Halpline udało się doszukać kilkudziesięciu zrzutów ekranowych nowego systemu, a także kilku więcej detali na jego temat.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja ASUS Google Nexus 7 3G

Grasz na tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Jak wynika z informacji podawanych przez źródło, OS którym bawili się jego redaktorzy, to prawdopododnie nieskończona wersja KitKat. Nie ma w nim żadnych odniesień do „czekoladowego wafelka”, a wręcz przeciwnie, są tam szczegóły bardziej wskazujące na Key Lime Pie. Dowód? Gdy wielokrotnie tapnąć w sekcję „Wersja Android” w menu Ustawień, krótka animacja pokazuje wielkie „K” z klinem limonki.

Android 4.4 KitKat zrzut 02

Jednocześnie źródło potwierdza szczegóły, które można było dotychczas znaleźć w doniesieniach. Z wiadomych względów redaktorzy w pierwszym rzędzie sprawdzili sekcję Ustawień. W nowym systemie Google pojawiły się  teraz dwie kolejne pozycje – Drukowanie i Płatności. Ten ostatni wskazuje na to, że w nowym Andku pojawi się natywna możliwość wykonywania płatności z pomocą NFC. Drugi wskazuje na to, że w końcu skończą się problemy z drukowaniem wprost z urządzeń. Dotychczas trzeba było korzystać z aplikacji firm trzecich, nierzadko wyłącznie producentów drukarek (jeśli ci stworzyli takowe programy). W końcu natywne drukowanie trafi jednak na Androida..

W Ustawieniach pojawi się sekcja „Bezprzewodowy ekran”. To nic innego jak odpowiedź na „applowski” AirPlay, czyli technologia Miracast, która jak widać w końcu również pojawi się jako natywna funkcja systemu, a nie dodatek od producenta urządzenia. Kolejną nowością jest pozycja „Zarządzaj planem mobilnym”, która może dotyczyć monitorowania przesyłu pakietów danych, transferami.

Następnym odkryciem jest pojawienie się dodatku pozwalającego na regulowanie użycia danych przez aplikacje działające w tle, z możliwością zamykania im dostępu do sieci, lub umożliwiania im tego np. w przypadku znalezienie się w zasięgu hot-spotu.

This slideshow requires JavaScript.

Ci, którzy oczekują systemu totalnie różnego od Jelly Bean, będą z pewnością zawiedzeni. KitKat jest po prostu podobny do poprzedników, począwszy od ekranu blokady poprzez funkcję wielu ekranów, paski notyfikacji i dock. Fakt, animacje są bardziej płynne, zaś ikony na pasku powiadomień, dotychczas błękitne, teraz otrzymały biały, wyraźny kolor.

Android 4.4 KitKat zrzut 11

Potwierdzają się zmiany jakich Google dokonało w aplikacjach. Choćby w dialerze, który zyskał teraz bardziej wyrazisty wygląd.

W testowanym systemie, co podkreśla źródło, brakowało sporej liczby końcowych akcentów systemu. Można przypuszczać, że skoro nie było w nim choćby tapet, to całkiem nowe obrazy pojawią się w nowym systemie, w chwili jego prezentacji.

Android 4.2 otrzymał nowe funkcje dotyczące obróbki zdjęć. Tu pojawiły się kolejne udogodnienia – okrągła paleta narzędzi „Tilt-Shift”, funkcja centralnego focusa dla aparatu, a także dodatkowe tryby fotografowania – negatyw i redukcja kolorów. Ciekawostką jest możliwość eksportu edytowanych obrazów w wybranym rozmiarze.

Ponadto w Galerii i menu edycji obrazów pojawiło się kilka ustawień dotyczących drukowania. Teraz wydruk jest podmenu przy podglądzie i edycji obrazu, co więcej, pozwala np. na lokalny zapis obrazu jako .pdf, przegląd drukarek zalogowanych do sieci, a także wydruk i kopiowanie. Nie zabrakło opcji dla rozmiaru papieru, trybu wydruku w kolorze lub bieli i czerni, wyboru poszczególnych stron do wydruku, orientacji papieru czy liczby kopii.

This slideshow requires JavaScript.

W Androidzie 4.4 pojawią się również aplikacje Dysk Google, Keep (wykonywanie notatek) i Quickoffice.

Android 4.4 KitKat zrzut 22

Źródło: Gagdet Helpline

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij