Udostępnij
Tweetnij

Google stawia w Japonii automaty z grami na Androida

Maszyny czy automaty z napojami, przekąskami nikogo nie dziwią. Stoją gdziekolwiek się poruszamy – w sklepach, centrach handlowych, dworcach, etc. Tymczasem Google postanowiło zaadaptować ten pomysł do swoich celów. Efekt…?

Maszyna z grami na Androida

Maszyny czy automaty z napojami, przekąskami nikogo nie dziwią. Stoją gdziekolwiek się poruszamy – w sklepach, centrach handlowych, dworcach, etc. Tymczasem Google postanowiło zaadaptować ten pomysł do swoich celów. Efekt…?

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja gry Cheesy Chess

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Automaty z grami na Androida. Japoński oddział Google wpadł na pomysł postawienia w Tokio maszyn z 18 grami na Androida. Aby skorzystać z automatu wystarczy urządzenie z systemem w wersji przynajmniej 4.0, wyposażone w technologię  łączności zbliżeniowej NFC. Prezentację przeprowadził pracownik Google, który wypróbował maszynę wkładając do niej Nexusa 4. Procedura ładowania gier na urządzenie jest banalnie prosta: wkładamy smartfona do maszyny, wybieramy aplikacje za pośrednictwem olbrzymiego ekranu dotykowego, płacimy, otrzymujemy nasze urządzenie z wgranymi aplikacjami. Proste?

Automat ma swoje plusy. Po pierwsze, można nie obawiać się utraty danych w czasie płatności internetowych. Po drugie, pewnie bardziej istotne, ten sposób pozyskania aplikacji nie generuje kosztów w postaci pakietów danych, normalnie zużywanych przy pobieraniu gier i aplikacji z sklepu Play.

Czy takie automaty mają rację bytu choćby w Polsce…? Ciekawe…

Źródło: Engadget

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij