Udostępnij
Tweetnij

Hugo Barra opuszcza Google. Gdzie się pojawi?

Ta twarz powinna być znana. To jedna z osób, która uczestniczyła w niedawnej premierze nowego Nexusa 7. Hugo Barra to vice szef Google ds. zarządzania produktami dla Androida. W zasadzie powinniśmy użyć czasu przeszłego, bo Barra odchodzi z Google. Dokąd?

Hugo Barra

Ta twarz powinna być znana. To jedna z osób, która uczestniczyła w niedawnej premierze nowego Nexusa 7. Hugo Barra to vice szef Google ds. zarządzania produktami dla Androida. W zasadzie powinniśmy użyć czasu przeszłego, bo Barra odchodzi z Google. Dokąd?

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja ASUS Google Nexus 7 3G

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Hugo Barra był dotychczas nikim innym, jak szefem działu urządzeń z Androidem w Google. W ubiegłym miesiącu, w trakcie Google I/O, prezentował nowego Nexusa 7 i Chromecast.

Hugo Barra wstąpił w szeregi Google w 2008 roku. Wcześniej pracował w Nuance Communications. Był jednym z instrumentariuszy dążących do tego, czym Android jest w dniu dzisiejszym.

No i najważniejsze. Co dalej z Hugo? Odchodzi do innej fimy. To… Xiaomi. Tak. To nie pomyłka. Barra przyjął stanowisko vice szefa Xiaomi Global, co zresztą potwierdził na swoim blogu w Google+

„W ciągu najbliższych kilku tygodni, wejdę w skład ekipy Xiaomi w Chinach, aby pomóc im rozpropagować globlnie  ich niewiarygodne portfolio produktów — jako Vice Szef, Xiaomi Global.  Nie mogę się już doczekać tego nowego wyzwania, i jestem szczególnie podekscytowany mając sposobność to kontynuowania rozwoju ekosystemu Androida.”

Przejście Hugo do Xiaomi potwierdza również samo Google:

„Życzymy Hugo Barra wszystkiego co najlepsze… Będzie nam go brakować w Google, jednak cieszymy się, ze pozostaje z ekosystemem Androida”.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że nie dalej jak trzy miesiące temu, z Google odszedł szef Androida, Andy Rubin…

Źródło: Google+

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij