Tablet Acer Iconia A1 – odcinek 21 [wideo]

Dritone, 2013-08-22 16:40
0

 

Piotr Zelt nawet w wakacje nie próżnuje i po krótkiej przerwie powraca z kolejną recenzją wideo. Tym razem Piotr testował możliwości jednego z nowych tabletów z Androidem marki Acer – Iconia A1.

Zobacz koniecznie >> Wideo poradniki w serwisie Tablety.pl

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze recenzje wideo cieszą się dużym zainteresowaniem z waszej strony i po kilku tygodniach przerwy, znowu gościliśmy Piotra Zelta na łamach naszego serwisu. Tym razem przygotowaliśmy recenzję wideo tabletu Acer Iconia A1-810, który już dla Was recenzowaliśmy, ale nie w formie filmu. Teraz z kolei możliwości tego tabletu możecie obejrzeć w akcji na powyższym filmie.

Zainteresowani, pod tym adresem znajdą zarówno nasze wcześniejsze recenzje wideo, jak i poradniki wideo.

The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

8-calowy, lekki I czterordzeniowy. Z wyglądu wytrzymały, w dotyku przyjemny. Taki jest tablet Acer Iconia A1. Dziękuję za uwagę. Do zobaczenia. [ściemnienie na krótko, a potem]: Nie, nie myślcie, że zapomniałem. Zaraz dowiecie się o tym tablecie znacznie więcej.
Zapewne wy też dostrzegliście, że producenci powoli tracą zainteresowanie rynkiem 10-calowych tabletów, przenosząc się ku mniejszym urządzeniom. Acer Iconia A1 to dobry przykład tej tendencji.
Urządzeniem zarządza system operacyjny Android Jelly Bean 4.2.2, który działa bardzo płynnie. Na pewno wpływ ma na to czterordzeniowy procesor, 8 GB pamięci flash na pokładzie oraz 1 GB RAMu.
Kontakt użytkownika z Iconią A1 następuje poprzez pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 7,9 cala i rozdzielczości 1024 na 768 pikseli. Matrycę wykonano w technologii IPS. Proporcje ekranu 4:3 sprawiają zaś, że strony www ogląda się łatwiej, bo rzadziej się rozjeżdżają.
O technologii In Plane Switching oraz o pojemnościowych ekranach wspominałem przy okazji tabletów marki Pentagram – tab 7.5 i tab 8.5. Jeśli te pojęcia nic wam nie mówią, sięgnijcie do naszego archiwum. A teraz przyjrzyjmy się obudowie Iconii A1.
Na górze umieszczono tylko jeden przycisk – zasilania. Na dolnej ściance znajdziecie gniazdo audio oraz port micro USB. Z prawej strony, patrząc od góry, dostrzec można przycisk zmiany głośności, gniazdo karty micro SD, mikrofon, otwór zamykania i wreszcie port micro-HDMI. Na tylnej ściance zlokalizowano aparat oraz głośnik. Na przedniej też znajdziemy oko kamery oraz opisany już ekran wielodotykowy.
Producentowi udało się uzyskać całkiem przyjazne rozmiary. Urządzenie dobrze leży w dłoni, choć po jakimś czasie używanie go jedną ręką zaczyna być męczące. Ale wieczorne czytanie w łóżku, oglądanie filmów czy wędrowanie po Internecie na pewno nikogo nie wyczerpią.
Jak zwykle po zbadaniu obudowy oraz wnętrzności, przychodzi czas na krótką analizę oprogramowania. I tu spotkało mnie pewne zaskoczenie, albowiem…
Acer nie zmodyfikował klasycznego androidowego interfejsu użytkownika, na co często decydują się inni producenci. W efekcie UI – czyli user interface – jest wolny od udziwnień.
Nie obyło się jednakże zupełnie bez innowacji. Acer wyposażył Iconię A1 w specjalny mechanizm wychodzenia ze stanu uśpienia. Nie musimy wciskać przycisku. Wystarczy dotknąć ekran pięcioma palcami i chwilę poczekać, by zadziałało Touch WakeApp. W ten sposób uruchomimy standardowy ekran startowy.
Niemniej poza tą nowinką Iconia A1 to tablet – rzec można – dziewiczy. Wielu użytkownikom spodoba się brak licznych preinstalowanych aplikacji, które nie zawsze okazują się przydatne. W tym przypadku mamy ledwie kilka programów, a resztę możemy sobie dobrać samodzielnie, zgodnie z własnymi potrzebami, korzystając ze Sklepu Play.
Wśród zainstalowanych od nowości aplikacji większość nie pożera zbyt dużo miejsca z pamięci urządzenia. Tak jak choćby Acer Cloud, dzięki której zyskujemy dostęp do wszelkich naszych danych z dowolnego miejsca podłączonego do Internetu. Możemy choćby przygotować prezentację na laptopie, a potem odpalić ją z tabletu. Albo zacząć oglądać film w domu, a dokończyć w pociągu. Zrobić zdjęcie smartfonem, by w chwilę później podziwiać je na komputerze. Acer Cloud jest dostępne za darmo i zawsze. A raczej tak długo, jak działa nasz PeCet, albowiem pliki przechowujemy na dysku twardym naszego komputera, który funkcjonuje jako jednostka centralna. Acer Cloud to zatem platforma, która pełni rolę sieci dla naszych urządzeń.
Kolejna aplikacja przygotowana przez producenta Iconii A1, na którą warto zwrócić uwagę, to Acer Life Image. Dzięki niej z łatwością stworzycie po części interaktywny album ze zdjęciami, filmami i opisami, a ważne wydarzenia połączycie z miejscami czy datami. Gotowe dzieło będziecie mogli udostępnić poprzez sieci społecznościowe.
Sprawdzanie pogody na najbliższe dni na tablecie czy telefonie to już norma. W przypadku Iconii A1 ułatwi wam to Acer Life Weather, czyli aplikacja wykorzystująca dane meteorologiczne. Oprogramowanie pozwala też podróżującym sprawdzać warunki na trasie. A chętni mogą dowiedzieć się więcej o meteorologii.
W trasie często przydaje się muzyka. I tu z pomocą przychodzi 7digital, czyli aplikacja zapewniająca dostęp do 23 milionów utworów. Z łatwością możemy znaleźć tu coś dla siebie, a oprogramowanie pomaga nam zarządzać muzyką, sugeruje utwory i dzieli je na gatunki.
Acer Iconia A1 to dobrej jakości tablet o niezłej baterii, czterordzeniowym procesorze i matrycą IPS dobrej rozdzielczości. Ponadto bardzo sprawnie działa on na najnowszym Androidzie. Jest pozbawiony innowacji, ale przecież nie wszystkie urządzenia muszą być przełomowe, prawda? Dodam może jeszcze, że producent zadbał o design i walory estetyczne – urządzenie wykonano z dbałością o szczegóły oraz wytrzymałość. No a brak nowinek również bywa zaletą, jeśli producent potrafi wykorzystać do cna aktualne możliwości.
Tak jak ja na przykład wykorzystałem swój czas do opowiedzenia wam o tym mobilnym stylowym urządzeniu. Na następne przyjdzie pora innym razem. Narazie.

Zobacz także

Acer · Acer Iconia Tab · Android · Tablety · Wideo · · · · · · · · · · · ·