Udostępnij
Tweetnij

Android 4.1 Jelly Bean popularniejszy niż Gingerbread

Google udostępniło świeże statystki związane z udziałem poszczególnych wersji Androida na rynku. Okazuje się, że w lipcu doczekaliśmy się nowego lidera w postaci żelki z numerkiem 4.1.

Google udostępniło świeże statystki związane z udziałem poszczególnych wersji Androida na rynku. Okazuje się, że w lipcu doczekaliśmy się nowego lidera w postaci żelki z numerkiem 4.1.

Przeczytaj koniecznie >> Porozmawiajmy o wyświetlaczach dotykowych

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Google udostępniło najnowsze statystyki z udziałami poszczególnych wersji Androida na rynku. Po roku od premiery żelce (w czerwcu) w końcu udało się zdetronizować Gingerbread. Tymczasem w lipcu doczekaliśmy się momentu, gdy konkretna wersja żelki – Android 4.1 Jelly Bean stał się liderem. Udział tej wersji oprogramowania wynosi obecnie 34%. Warto jednak dodać, że nowsza wersja systemu, czyli Android 4.2 ma udział tylko na poziomie 6,5%. Google niestety nie udostępniło udziałów związanych z Androidem 4.3, ale na to jest oczywiście za wcześnie, bo od premiery tej wersji żelki minął dopiero tydzień.

Android 2.3.x Gingerbread znajduje się nadal na drugiej pozycji z wynikiem 33,1%. Trzecie miejsce należy do Ice Cream Sandwich z udziałem na poziomie 22,5%. Udziały pozostałych wersji systemu możecie podejrzeć w tabeli.

Android w lipcu

Źródło: Google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij