Udostępnij
Tweetnij

TA272HUL – tajemniczy tablet Acera z Tegrą 4i i Androidem 4.2 w benchmarku

Tegra 4i zbliża się (w końcu), zaś dowodem na to może być tajemniczy tablet Acera, który został wyposażony w wspomniany chip, a który przetestowano w benchmarku NenaMark 2.

Tablet Acer z NVIDIA Tegra 4

Tegra 4i zbliża się (w końcu), zaś dowodem na to może być tajemniczy tablet Acera, który został wyposażony w wspomniany chip, a który przetestowano w benchmarku NenaMark 2.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja ASUS Google Nexus 7 3G

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wyniki tych testów świadczą również o tym, że wkrótce tablet Acera o symbolu TA272HUL pojawi się wkrótce na rynku, obok nowego Asusa Transformera Pad Infinity, HP Slatebooka x2 oraz Toshiby Excite Pro i Write.

„Dachówka” Acera, która prawdopodobnie w chwili wejścia do sprzedaży otrzyma nazwę linii Iconia Tab, poza wspomnianym układem Tegra 4 1,8GHz, otrzyma wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1344 pikseli.

Tablet będzie pracował pod kontrolą Androida 4.2.2 Jelly Bean, natomiast w testach NenaMark 2 osiągnął wynik 54,70 FPS. NenaMark to benchmark mierzący wydajność stricte układu graficznego urządzenia. Przyznać należy, że wyniki zbliżone do 60 FPS są normą w przypadku dobrych urządzeń. Przytoczmy tu choćby Samsunga Galaxy Note 10.1 i Asus Transformer Prime (Tegra 3), które osiągnęły w NenaMark ponad 58 klatek na sekundę, czy blisko ośmiomiesięczny już Nexus 10, który sięgnął wyniku 55 FPS.

Czy wyniki osiągnięte przez TA272HUL oznaczają, że układy GPU, w tym Tegra 4, nie są w stanie powalczyć z chipami graficznymi wprowadzonymi w 2011 czy 2012 roku? Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie. Testowany Acer to urządzenie „pre-relase”, czyli takie, które nie będzie modelem seryjnym. NVIDIA ma zatem jeszcze „chwilę” na wprowadzenie ewentualnych poprawek.

Źródło: VR-Zone

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij