Udostępnij
Tweetnij

7 najciekawszych aplikacji na Androida dla najmłodszych

Czas wakacji, to czas odpoczynku od szkoły i obowiązków. Niejednokrotnie wiąże się z dłuższymi podróżami, ale i czasami wakacyjną nudą. Dlatego też dzisiaj przygotowaliśmy zestawienie naszym zdaniem najciekawszych aplikacji na Androida dla najmłodszych. Powinny one skutecznie zająć naszych milusińskich. Czy rzeczywiście? Osądźcie sami

00_7_najciekawszych_aplikacji_dla_najmlodszych_na_Androida_naglowek

Czas wakacji, to czas odpoczynku od szkoły i obowiązków. Niejednokrotnie wiąże się z dłuższymi podróżami, ale i czasami wakacyjną nudą. Dlatego też dzisiaj przygotowaliśmy zestawienie (naszym zdaniem) najciekawszych aplikacji na Androida dla najmłodszych. Powinny one skutecznie zająć naszych milusińskich. Czy rzeczywiście? Osądźcie sami.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja ASUS Google Nexus 7 3G

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ortogratka

01_Ortorgatka

playstore

Wprawdzie rok szkolny się zakończył, jednak warto podszlifować umiejętności ortograficzne. A nuż, przyjdzie napisać kartkę z wakacji do rodziny, wypada więc zrobić to dobrze. Tym bardziej, że ortografia to prawdziwa zmora uczniów i nie tylko. Ortogratka to aplikacja, która testuje umiejętności z zakresu poprawności językowej. Ma bardzo prosty i przejrzysty interfejs. Oferuje ona dwa tryby: nauki i sprawdzianu. Wyniki testów są zapisywane w urządzeniu, więc na bieżąco można kontrolować postępy w nauce. Najnowsza odsłona Ortogratki zawiera 350 wyrazów, podzielonych na trzy poziomy trudności. Wszystkie zostały zweryfikowane w słowniku języka polskiego sjp.pwn.pl, natomiast w najbliższym czasie aplikacja otrzyma aktualizację, dodatkowo powiększającą bazę danych słówek i zwrotów. No i najważniejszy plus aplikacji – w pełni po polsku.

Jak rysować

02_Jak_rysowac

playstore

Ilekroć oglądaliście dzieła znanych malarzy lub rysowników, gdzieś tam tliło się marzenie – też bym tak chciała / chciał. A co, jeśli to możliwe? Może na początek nie na poziomie Da Vinci czy Kossaka, ale wszystko przed wami! Aplikacja Jak rysować nauczy podstawowych tajników tej pięknej sztuki. W bazie danych znajdują się gotowe szablony zwierząt, aut, superbohaterów, etc. Wykonywanie każdego z rysunków podzielone jest na etapy – od naśladowania pierwszych kilku linii, aż do zakończenia naszego dzieła. Znajdujące się w bazie danych zdjęcia są podzielone pod względem stylu i złożoności. Interfejs, przypominający nieco kartkę w kratkę wyrwaną z zeszytu, jest bardzo przyjazny szczególnie najmłodszym. Dodatkowo ułatwia on przeniesienie zawartości ekranu do prawdziwego notatnika. Wyśmienita zabawa nie tylko dla milusińskich, ale całej rodziny. Rozrywka na wakacje – murowana!

Zgaduj: Wiedza o Polsce

03_Zgaduj_Wiedza_o_Polsce

playstore

To nieco trudniejsza aplikacja. Zgaduj: Wiedza o Polsce to już nie wąska specjalizacja, ale stosunkowo obszerny zakres wiedzy, jaką należy posiąść lub posiadać aby się się niej sprawdzić. Jak sama nazwa wskazuje, testujemy swoje wiadomości o naszej Ojczyźnie i polskiej kulturze. Baza danych zawiera ponad 400 pytań. Są one podzielone na kategorie: sport, historia, rozrywka i geografia. Dodatkowo, testy podzielono na dwa tryby –  bezstresowy Trening i punktowany Turniej. Ten ostatni potrafi zmusić do myślenia, bo oprócz wiedzy trzeba wykazać się szybkością, w związku z limitowanym czasem na udzielenie odpowiedzi. Aplikacja jest zintegrowana z Wikipedią, dzięki czemu po udzieleniu odpowiedzi możemy natychmiast przenieść się na stronę zagadnienia, którego dotyczyło pytanie. Do poprawnego działania Zgaduj: Wiedza o szkole wymaga na tę chwilę Androida w niższej wersji niż 4.2. Aplikacja posiada swoją „siostrę”, jednak o nieco innej tematyce.  Zgaduj 2: Świat (do pobrania >> STĄD <<) obejmuje swoim zakresem cały glob. Obie aplikacje są oczywiście dostępne w języku polskim.

SuperMemo

04_SuperMemo

playstore

SuperMemo to zdecydowanie najbardziej przydatna w zestawieniu aplikacja, szczególnie jeśli mówimy o wakacjach. W lecie wybieramy się na bliższe i dalsze wycieczki, niejednokrotnie poza granice kraju. Szczególnie w przypadku tych ostatnich wskazana jest przynajmniej podstawowa znajomość języka obcego. Jak chwali się wydawca, SuperMemo jak żaden inny tego typu program, skraca czas nauki języka. Oprócz typowej nauki, program testuje nasze postępy, ćwicząc przy tej okazji naszą pamięć. Aplikacja zawiera skatalogowane kursy, opcję synchronizacji (nauka na PC i online), kalendarz z planem nauki i autorski system powtórek. W zakres tematyczny nauki z pomocą SuperMemo wchodzą kursy kompleksowe, nauka słownictwa i gramatyki, przygotowanie do egzaminów, rozmówki. SuperMemo oferuje nagrania głosowe wykonane przez natywnych speakerów oraz indywidualny plan nauki dostosowany do umiejętności użytkownika i czasu jaki poświęca na naukę.

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć programów mających uprzyjemnić wolny czas, ale i rozwijać najmłodszych milusińskich. Oto one:

Zabawy dla maluchów

05_Zabawy_dla_maluchow

playstore

Zabawy dla maluchów, to aplikacja logiczna łącząca rozrywkę z nauką, dźwięk z obrazem i jest skierowana do tych najnajmłodszych użytkowników. To gra typu puzzle, składająca się z pojedynczych zagadek, z których każda ma 7 elementów. Całość przybrana jest zabawnymi dźwiękami i okraszona świetną kolorystyką. Takie połączenie sprawia, że nie ma chyba dzieciaka, którego Zabawy dla maluchów nie zainteresują. Dla potrzeb najmłodszych dostosowano nie tylko poziom zadań, ale i interfejs aplikacji. Program oferuje wiele przedmiotów, zwierząt, które można wtykać w odpowiednie miejsca na planszach. Co najważniejsze – jest bezpłatny. Prezentowana aplikacja to obowiązkowa pozycja dla rodziców najmłodszych dzieci, którzy wybierają się w podróż i potrzebują zająć czymś często niesfornych milusińskich.

Szalone literki

06_Szalone_literki

playstore

Szalone literki to już elementy zabawy i nauki. Aplikacja skierowana do nieco starszych maluchów uczy pierwszych liter i słów. W dodatku nie tylko pisowni, ale i ich wymowy. Sama gra posiada fabułę, skonstruowaną w przystępnej dla najmłodszych formie. Zadaniem dziecka jest ułożenie całej serii haseł, zaś nagrodą jest odnalezienie tęczy i przywrócenie radości słoneczku. Aplikacja oferuje 7 plansz tematycznych (liczby i kolory, owoce i warzywa, środki transportu, zwierzęta, figury, części ciała) i 80 rysunków. Obraz jest połączony z dźwiękiem, zatem np. po naciśnięciu jakiegoś przedmiotu, jego nazwa jest wypowiadana na głos. Gra pozwala na rozwijanie przez milusińskich koordynacji ruchowo-wzrokowej, poprawności wymowy i nauki języka. Obowiązkowy tytuł dla rodziców, których dzieci po wakacjach udadzą się do przedszkola, czy po raz pierwszy do szkoły. W całości po polsku.

Finger Painting

07_Finger_painting

playstore

Czy mieliście kiedykolwiek problemy z umazanymi od farbek i kredek meblami, czy elementami garderoby? Ta aplikacja pozwoli wam zamienić je na inne plamy, wirtualne. Finger Painting to zestaw 60 kolorowanek dla dzieci. Wszystkie szkice wykonano w przystępny dzieciom sposób, zaś ich tematyka z pewnością przypadnie do gustu naszym pociechom. Aplikacja oferuje sporo funkcji, jak na taką przeznaczoną dla najmłodszych. Oprócz możliwości wyboru sposobu kolorowania (narzędzia), możemy wybierać kolory, a także powiększać i pomniejszać obrazki. Co jednak najważniejsze, rysunki i interfejs zostały tak zaprojektowane, aby malowanie mogło odbywać się z pomocą tego, co dzieciaki lubią najbardziej – palców. Dodatkowo, „dzieła” naszych pociech możemy udostępniać znajomym poprzez e-mail, Twittera czy Facebooka. Ograniczenia wiekowe – 1+ ;)

Jeśli nasze propozycje przypadną Wam do gustu, bądź macie swoje własne typy aplikacji dla najmłodszych, podzielcie się z nami i innymi czytelnikami swoimi opiniami w komentarzach do niniejszego artykułu.

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij