Udostępnij
Tweetnij

Komunikator BlackBerry Messenger dla iOS i Androida już w lipcu [Aktualizacja]

To dobra wiadomość dla użytkowników BlackBerry Messenger. Popularny wśród posiadaczy „jeżynek” komunikator trafi dokładnie 27 lipca bieżącego roku na platformy Android i iOS.

BlackBerry Messenger dla iOS

To dobra wiadomość dla użytkowników BlackBerry Messenger. Popularny wśród posiadaczy „jeżynek” komunikator trafi dokładnie 27 lipca bieżącego roku na platformy Android i iOS.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najciekawszych funkcji i trików dla iPada

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

To bardzo ciekawa sytuacja, bo po raz pierwszy serwis komunikacyjny BlackBerry będzie dostępny dla urządzeń innych, aniżeli ze stajni Kanadyjskiego potentata. Informacja o chęci rozszerzenia zasięgu serwisu poza ekosystem BlackBerry została rozpowszechniona przez brytyjskiego operatora T-Mobile i początkowo została przyjęta z zaskoczeniem, czy nawet może z niedowierzaniem. Zaskoczeniem było to, że oto funkcja uznawana za Kanadyjczyków za swoistego rodzaju serwis ekskluzywny, mający między innymi zachęcić użytkowników urządzeń BlackBerry 7 do „aktualizacji” ich do BlackBerry 10, ma trafić w „niepowołane” ręce.

Wszystko zmieniło się diametralnie w maju, gdy podczas BlackBerry Live na Florydzie, firma oficjalnie potwierdziła rychłe wprowadzenie BBM dla Androida i iOS. Teraz producent również oficjalnie podaje datę publikacji programu dla dwóch najpopularniejszych na świecie systemów mobilnych.

Aby zainstalować aplikację komunikatora, wymagany będzie Android w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich (lub wyższy) oraz Apple iOS w wersji 6 (lub wyższy). Początkowo funkcjonalność aplikacji ma być ograniczona w porównaniu do tego, co oferuje BB na własnych urządzeniach. Na grupowe chaty, rozmowy telefoniczne czy dzielenie się zawartością ekranów urządzeń przyjdzie zatem poczekać jeszcze jakiś czas.

Cokolwiek by nie mówić o zamiarach kanadyjskiego potentata, to jego strategia jest ryzykowna. Próbuje on bowiem walczyć z Apple iMessage i Google Hangouts, Czy ma szanse? Przekonamy się już wkrótce.

[Aktualizacja]

BlackBerry opublikowało oświadczenie: “Nie podawaliśmy informacji, że BBM dla iOS i Androida pojawi się tego lata”.  „Informujący o tym fakcie Tweet brytyjskiego T-Mobile został usunięty”.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij