Udostępnij
Tweetnij

Android w kwietniu: Jelly Bean popularniejszy od ICS, ale nadal w ceniu Gingerbread

Jak co miesiąc, tak i teraz Google udostępniło najświeższe zestawienie udziałów poszczególnych wersji Androida na rynku. Jelly Bean wskoczył na drugą pozycję, ale nadal jeszcze mu brakuje do Gingerbread.

Jak co miesiąc, tak i teraz Google udostępniło najświeższe zestawienie udziałów poszczególnych wersji Androida na rynku. Jelly Bean wskoczył na drugą pozycję, ale nadal jeszcze mu brakuje do Gingerbread.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych trików na tablety z Androidem

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Z najnowszych danych udostępnionych przez Google wynika, że Jelly Bean „wspiął się” się na drugą pozycję i ma łączny udział na poziomie 28,4% (z czego najnowszy Android 4.2.x tylko 2,3%). Ice Cream Sandwich spadł na trzecią pozycję i w kwietniu mógł pochwalić się wynikiem 27,5%. Liderem pozostaje oczywiście leciwy Gingerbread z wynikiem 38,5%. Udział pozostałych wersji jest coraz mniejszy. Warto dodać, że „tabletowy” Honeycomb gości już tylko na co tysięcznym urządzeniu z Androidem.

Jak nietrudno zauważyć, w rankingu doszło do pewnych przetasowań. Pamiętajmy jednak, że wynika to między innymi ze sposobu zliczania urządzeń z Androidem, który został zmieniony miesiąc temu. Teraz pod uwagę brane są tylko te urządzenia, które nie tylko aktywowano, ale również aktywnie korzystają z usług Google Play. Dzięki temu powinniśmy otrzymać statystyki lepiej odzwierciedlające rzeczywisty udział poszczególnych wersji systemu. Ze zmian skorzystają na plus przede wszystkim deweloperzy aplikacji, którzy będą posiadać lepsze rozeznanie.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij