Udostępnij
Tweetnij

Klawiatura Minuum dla Androida (wideo)

Pomimo faktu, iż ekrany dotykowa stały się normą dla smartfonów i (nieodzownie) tabletów, wciąż są użytkownicy, dla których klawiatura wirtualna nie jest tym, czego by do końca oczekiwali. Nie ma to jak fizyczne klawisze pod palcami…

Pomimo faktu, iż ekrany dotykowa stały się normą dla smartfonów i (nieodzownie) tabletów, wciąż są użytkownicy, dla których klawiatura wirtualna nie jest tym, czego by do końca oczekiwali. Nie ma to jak fizyczne klawisze pod palcami…

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych tricków na tablety z Androidem

Jakie aplikacje dla tabletów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dla sporej liczby użytkowników przejście na wirtualną klawiaturę jest trudne, na pewno znacznie trudniejsze aniżeli przejście na klawiaturę fizyczną w urządzeniu. Do tych ostatnich niewątpliwie, mówiąc oczywiście o smartfonach, możemy zaliczyć urządzenia BlackBerry. Jako, że wbudowane w systemy operacyjne klawiatury ekranowe nie zawsze są ideałem ergonomii, na rynku pojawiają się ich alternatywy. Dotychczas, jak określa ją większość użytkowników, „jedyną słuszną opcją” była klawiatura Swype. Wkrótce dołączyć do niej może Minuum.

Minuum to klawiatura dla urządzeń z systemem Android. Jej cechą charakterystyczną jest umieszczenie całego układu QWERTY w jednym wierszu. To niewątpliwie jednocześnie próba do rozwiązania problemu zajętości sporego obszaru ekranu przez klawiaturę wirtualną. Minuum, ma maksymalnie wykorzystywać system przewidywania wpisywanego tekstu.

Premiera Minuum planowana jest na początek przyszłego roku. Prace nad klawiaturą wciąż trwają, jednak twórcy już przewidują dominację nie tylko platformy Android, ale i iOS, a nawet umożliwienie pisania na konsolach z użyciem pada, czy obsługę urządzenia gestami wykorzystując do tego celu Google Glass, czy zegarek z ekranem dotykowym. Jak wypada w rzeczywistym użytkowaniu? Popatrzcie:

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij