Udostępnij
Tweetnij

Google Play 4.0 – przegląd nowości

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma z Mountain View rozpoczęła aktualizować sklepik z aplikacjami dla Androida, czyli Google Play store do wersji z numerem 4.0. Część z was już zapewne widzi zmiany, a inni muszą jeszcze chwilę poczekać. Co nowego znajdziemy w odświeżonym Play store oraz, jak zainstalować go ręcznie już dziś? Odpowiedź na to pytanie poznacie z lektury tego artykułu.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma z Mountain View rozpoczęła aktualizować sklepik z aplikacjami dla Androida, czyli Google Play store do wersji z numerem 4.0. Część z was już zapewne widzi zmiany, a inni muszą jeszcze chwilę poczekać. Co nowego znajdziemy w odświeżonym Play store oraz, jak zainstalować go ręcznie już dziś? Odpowiedź na to pytanie poznacie z lektury tego artykułu.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych trików na tablet z Androidem

Jakie aplikacje dla tabletów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Google obecnie wdraża nową wersję sklepiku Play store na urządzeniach użytkowników. W wersji usługi z numerkiem 4.0.25 pojawiło się naprawdę wiele zmian i usprawnień. Przyjrzyjmy się im z bliska.

To, co rzuca się na pierwszy rzut oka w nowym Google Play store, to oczywiście zmiany wizualne. Interfejs modułu jest znacznie bardziej kolorowy niż wcześniej. Wizualne „wodotryski”, to jednak nie wszystko.

STRONA GŁÓWNA oferuje dostęp do czterech podstawowych kategorii aplikacji. W zależności od urządzenia (tablet lub smartfon) wygląda ona nieco inaczej. Na tabletach z Androidem znajdziecie tutaj następujące elementy:

  • Gry – opis jest chyba zbędny?;
  • Nasz wybór – aplikacje polecane;
  • Tabletowe abecadło – wiadomo, mus na tablety z Androidem;
  • Wyróżnione aplikacje na tablety – aplikacje promowane dla „dachówek”.

Na górnej belce znajdziemy dostęp do 27 podstawowych kategorii aplikacji, które oferowane są w Play store. Tutaj na uwagę zasługuje przede wszystkim jedna z nich, mianowicie Biblioteki i wersje demo, która wcześniej nie była obecna.

Po wejściu w daną kategorię również widzimy zmiany wizualne. Elementy prezentujące poszczególne aplikacje są po prostu większe, a co za tym idzie, również czytelniejsze. Na uwagę zasługują również „trzy kropki”, które znajdziemy na ikonach aplikacji (po prawej stronie). Dotknięcie tego elementu powoduje znaczne uproszczenie w instalowaniu nowych programów, gdyż do wyboru mamy opcje Dodaj do listy życzeń lub Kup. Po prostu proces odbywa się z poziomu przeglądanych pozycji, a nie w widoku szczegółowym.

Najmniej nowości znajdziemy właśnie w widoku szczegółowym dla aplikacji. Po wejściu do opisu danej pozycji nie widzimy diametralnych zmian, a jedynie czysto kosmetyczne poprawki w GUI.

Pewnych zmian doczekał się również panel ustawień sklepu. Na uwagę zasługuje pojawienie się trzech opcji dla aktualizacji aplikacji oraz dodanie możliwości ograniczającej ilość kupowanych w Google Play store pozycji.

Warto dodać, że nowe Google Play store możecie zainstalować już dziś. Co ciekawe, bez konieczności rootowania tabletu. W tym celu wykonajcie tylko poniższe czynności:

1. Zezwól na instalowanie aplikacji pochodzących z zewnętrznych źródeł.

2. Pobierz paczkę APK z Google Play 4.0.25 pod tym adresem (waga 5,9 MB).

3. Uruchom pobraną paczkę APK i postępuj zgodnie ze wskazówkami instalatora.

Co sądzicie o odświeżonym Sklepie Google? Jest lepiej, a może gorzej…?

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij