Udostępnij
Tweetnij

Korzystamy z wielu kont w tabletach z systemem Android 4.2

Jedną z najciekawszych nowości, które pojawiły się w systemie Android 4.2 Jelly Bean jest obsługa wielu kont użytkowników. Rozwiązanie unikalne i funkcjonalne, które pozwala wszystkim użytkownikom jednego tabletu stworzyć własne, spersonalizowane środowisko pracy, którego nie naruszy nikt inny. Dowiedzmy się więc, jak w praktyce skorzystać z tej funkcji.

Jedną z najciekawszych nowości, które pojawiły się w systemie Android 4.2 Jelly Bean jest obsługa wielu kont użytkowników. Rozwiązanie unikalne i funkcjonalne, które pozwala wszystkim użytkownikom jednego tabletu stworzyć własne, spersonalizowane środowisko pracy, którego nie naruszy nikt inny. Dowiedzmy się więc, jak w praktyce skorzystać z tej funkcji.

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tablet. Z Wi-Fi czy 3G?

Grasz na tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Korzystanie z kont użytkowników w tabletach z Androidem 4.2 jest naprawdę wygodnym rozwiązaniem i dosyć unikalnym. Nie występuje w starszych wersjach platformy Google oraz w iOS. Do niedawna podobnym rozwiązaniem mogli cieszyć się jedynie użytkownicy tabletów z Windows. W tym poradniku dowiesz się, jak dodać nowe konta użytkowników oraz poznasz sposoby na płynne przełączanie się pomiędzy nimi.

Dodajemy nowe konto użytkownika

Pierwszą czynnością, którą należy wykonać w celu swobodnego korzystania z kilku kont na jednym tablecie jest oczywiście dodanie kolejnych. Dowiedzmy się, jak dodać nowego użytkownika w systemie Android 4.2.

1. Udajemy się w systemie do sekcji Ustawienia, następnie w obszarze Urządzenie dotykamy przycisku Użytkownicy.

2. W kolejnym kroku, w oknie Użytkownicy dotykamy przycisk Dodaj użytkownika, który umieszczono w prawym, górnym rogu.

3. Wyświetli się okno dialogowe Dodawanie nowego użytkownika. Zatwierdź dotykając kontrolkę OK.

4. Następnie system zapyta: Skonfigurować ustawienia dla użytkownika? Dotknij przycisk Nie teraz, jeśli chcesz przeprowadzić czynność w późniejszym czasie lub Skonfiguruj teraz, aby rozpocząć proces wprowadzania ustawień. Czynność wygląda praktycznie identycznie, jak w przypadku tworzenia pierwszego konta użytkownika, zaraz po uruchomieniu nowego tabletu.

5. Po chwili nowe konto zostanie dodane w systemie, a jego odnośnik pojawi się na ekranie blokowania.

Przełączamy się pomiędzy kontami użytkowników

Po utworzeniu dwóch lub więcej kont w systemie możesz rozpocząć wraz z rodziną lub znajomymi korzystanie z dobrodziejstw tej funkcji. Dowiedz się więc, jak szybko i sprawnie przełączać się pomiędzy kontami w Androidzie 4.2.

  1. Przesuń palec w prawy, górny róg ekranu, aż wyświetli się okno podręcznego menu. Następnie kliknij na awatar jednego z użytkowników wyświetlony w lewym, górnym rogu menu.

  1. Po chwili, na ekranie blokowania pojawią się (w dolnej części) ikony poszczególnych kont. Dotknij tą, która jest powiązaną z twoim kontem użytkownika.
  2. Po chwili uruchomi się twoje konto. Ewentualnie zostaniesz poproszony o odblokowanie ekranu za pomocą hasła lub metody obrazkowej, gdy twoje konto jest zabezpieczone przed dostępem w ten sposób.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij