Udostępnij
Tweetnij

Novo 10 Hero i Hero II – tablety z Jelly Bean od Ainol

Chiński producent, firma Ainol, wprowadziła do swojej oferty dwa nowe modele 10-calowych tabletów. Obydwa posiadają wyświetlacze IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli oraz system Android 4.1 Jelly Bean.

Chiński producent, firma Ainol, wprowadziła do swojej oferty dwa nowe modele 10-calowych tabletów. Obydwa posiadają wyświetlacze IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli oraz system Android 4.1 Jelly Bean.

Przeczytaj koniecznie >> ADAX 8DC1 – przepis na dobry i tani tablet?

Tańszy model, Novo 10 Hero, wyposażono w taktowany na 1,5GHz, dwurdzeniowy układ Amlogic 8726-MX wspomagany procesorem graficznym Mali 400. Na pokładzie znajdzie się dodatkowo 1GB pamięci operacyjnej, 16GB przestrzeni na dane użytkownika, webkamerka i aparat, porty microUSB i mini HDMI, a także slot kart microSD. W urządzeniu znajdą się dwa moduły łączności bezprzewodowej – WiFi i Bluetooth. Novo 10 Hero wyceniono na 194 dolary.

Droższy, bo kosztujący 240 dolarów Ainol Novo 10 Hero II, to już czterordzeniowy procesor Actions Semiconductor ATM7029 o taktowaniu 1,5GHz, również wspomagany przez chip graficzny Mali 400. Pozostała część specyfikacji jest identyczna z tą, z jaką mamy do czynienia w tańszym modelu.

Niewiele można było jak dotąd usłyszeć o układzie ATM7029 i jego osiągach, jednak z informacji pochodzących z forum SlateDroid wynika, że czterordzeniowy procesor wcale nie musi być wydajniejszy od dwurdzeniowego, za to może oferować lepszą obsługę wielozadaniowości i niższe zużycie energii w porównaniu do układów jedno- lub dwurdzeniowych, o wyższym taktowaniu. Aby otrzymać pełen pogląd na rzeczywistą jakość rzeczonego procesora, pozostaje poczekać na pierwsze testy tabletu.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij