Udostępnij
Tweetnij

Acer Iconia Tab A100, A200 i A500 nie otrzymają Jelly Bean

Co jest powodem takiej decyzji Acera? Nie wiadomo. Wiemy natomiast, że aktualizacji do najnowszego systemu, czyli Androida 4.1 Jelly Bean, na pewno nie otrzymają tablety Iconia Tab A100, A200 i A500.

Co jest powodem takiej decyzji Acera? Nie wiadomo. Wiemy natomiast, że aktualizacji do najnowszego systemu, czyli Androida 4.1 Jelly Bean, na pewno nie otrzymają tablety Iconia Tab A100, A200 i A500.

Przeczytaj koniecznie >> Tanio, taniej… Lenco TAB-831

Rzecz jasna na rynku są dostępne alternatywne ROMy, jednak to nie to samo co oficjalna aktualizacja. Wiadomo, że pojawiła się „żelka” dla tabletu Iconia Tab A700, zaś wkrótce mają ją również otrzymać A210 i A510. Jednocześnie rzecznik brytyjskiego oddziału Acera oficjalnie zapowiedział, że wspomniane modele A100, A200 i A500, podobnie zresztą jak wersje z modemami 3G, czyli A101, A201 i A501, „utkną” na Androidzie 4.0 Ice Cream Sandwich.

ROMy oparte na systemie Jelly Bean zaczęły pojawiać się w lipcu bieżącego roku. Czy Acerowi zabrakło czasu, a być może chęci, aby przystosować je do swoich urządzeń? Decyzja jest o tyle dziwna, że dla sporej grupy użytkowników, czy bardziej może dla potencjalnych klientów, najnowszy w danej chwili system operacyjny jest istotnym czynnikiem branym pod uwagę przy zakupie tabletu.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij