Udostępnij
Tweetnij

Nook HD i Nook HD+ – Barnes and Noble kontratakuje

Barnes & Noble rozpoczyna walkę z najważniejszym przeciwnikiem, Amazonem. Jego orężem w tej wojnie będą najnowsze tabletyNook HD i Nook HD+. 9-calowy Nook HD+ ma bezpośrednio współzawodniczyć z 8,9-calowym Kindle Fire HD, zaś Nook HD z identycznym wielkościowo Kindle Fire HD, wyposażonym w matrycę o przekątnej 7 cali.

Barnes & Noble rozpoczyna walkę z najważniejszym przeciwnikiem, Amazonem. Jego orężem w tej wojnie będą najnowsze tabletyNook HD i Nook HD+. 9-calowy Nook HD+ ma bezpośrednio współzawodniczyć z 8,9-calowym Kindle Fire HD, zaś Nook HD z identycznym wielkościowo Kindle Fire HD, wyposażonym w matrycę o przekątnej 7 cali.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja: Ainol NOVO 7 Elf

Barnes & Noble zapewnia, że Nook HD+ jest najlżejszym spośród 9-calowych tabletów na rynku, ważąc 515 gramów. Jego wyświetlacz charakteryzuje się rozdzielczością wyższą aniżeli konkurent od Amazonu, bo 1920×1280 pikseli przy gęstości 256 ppi. W jego wnętrzu pracuje procesor Texas Instruments OMAP 4470 o prędkości 1,5GHz. Tablet dostępny jest w wersji z 16 lub 32GB pamięci przechowywania, dodatkowo rozszerzalnej w każdym modelu za pomocą kart microSD. Bateria zastosowana w tablecie ma wystarczyć a 10 godzin czytania lub 9 godzin oglądania wideo.

7-calowy Barnes & Noble Nook HD jest lżejszy od tabletów Google Nexus 7 i 7-calowego Kindle Fire HD, ważąc zaledwie 315 gramów. Również w tym wypadku wyświetlacz oferuje nieco lepsze parametry niż konkurencja, ponieważ jego rozdzielczość to 1440×900 pikseli przy zagęszczeniu 243 ppi. Nook HD dostępny jest w dwóch wersjach, z 8 lub 16GB miejsca na dane, również z możliwością rozszerzenia przestrzeni kartą microSD o pojemności do 32GB. Bateria w tym modelu pozwoli na 10,5 godziny czytania lub 9 godzin oglądania wideo. Sercem Nook HD jest również wspomniany wyżej procesor TI OMAP 4470, jednak tu pracujący z  prędkością 1,3GHz.

Obydwa urządzenia pracują pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich i podobnie jak tablety Amazon Kindly Fire HD, nie posiadają certyfikacji Google, a tym samym dostępu do usług potentata, w tym do sklepu Google Play. Do dyspozycji klientów pozostają zatem jedynie aplikacje i usługi oferowane przez Barnes & Noble.

9-calowy Nook HD+ dostępny będzie w jednym kolorze, w cenach 269 i 299 (odpowiednio dla modeli z 16 i 32GB wbudowanej pamięci). Z kolei 7-calowy Nook HD, będzie można zakupić w dwóch wersjach kolorystycznych –  Snow lub Smoke. Ceny tego modelu to 199 i 229 dolarów za wersje o pojemności 8 i 16GB. Wszystkie tablety trafią a półki sklepowe 1 listopada.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij