Udostępnij
Tweetnij

Firefox dla Androida doczekał się wsparcia dla ARMv6

Przeglądarka Mozilli w najnowszej wersji beta dla Androida, czyli lisku z numerem 16.0 doczekała się (w końcu!) również wsparcia dla urządzeń wyposażonych w starsze procesory bazujące na architekturze ARMv6.

Przeglądarka Mozilli w najnowszej wersji beta dla Androida, czyli lisku z numerem 16.0 doczekała się (w końcu!) również wsparcia dla urządzeń wyposażonych w starsze procesory bazujące na architekturze ARMv6.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych trików na tablety z Androidem

Firefox beta 16.0 dla Androida wcześniej wymagał tabletu lub smartfonu, który wyposażony był w procesor oparty na architekturze ARMv7. Najnowsza wersja beta liska z numerem 16.0 debiutuje jednak z początkowym wsparciem również dla starszych urządzeń wyposażonych w układy bazujące na ARMv6 – przekazała fundacja sprawująca pieczę nad Firefoksem. Cel jest szczytny. Wszak szacuje się, że urządzenia z Androidem wyposażone w tego typu procesory stanowią około 53% wszystkich z platformą Google’a.

Niemniej, nie zmieniły się wymagania stawiane co do częstotliwości zegara taktującego procesor. Nadal jest to 800 MHz. Warto dodać, że najczęściej procesory bazujące na ARMv6 pracują z zegarem około 600 MHz, a więc wsparcie fundacji niewiele w rzeczywistości zmienia. Tym bardziej, że wymóg związany z minimum 512 MB pamięci operacyjnej RAM też nie uległ zmianie. Starsze urządzenia wyposażone w CPU oparte na ARMv6 często posiadały tylko 256 MB pamięci.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij