Udostępnij
Tweetnij

GamePad – tablet dla graczy od Archosa

Firma Archos tym razem celuje w rynek mobilnych graczy, a jego środkiem na zdobycie popularności w tym segmencie będzie androidowy tablet GamePad, urządzenie ze zintegrowanymi, fizycznymi kontrolerami.

Firma Archos tym razem celuje w rynek mobilnych graczy, a jego środkiem na zdobycie popularności w tym segmencie będzie androidowy tablet GamePad, urządzenie ze zintegrowanymi, fizycznymi kontrolerami.

Przeczytaj koniecznie >> 5 najciekawszych tabletów zaprezentowanych w pierwszej połowie 2012

Jak przystało na tablet dla graczy, urządzenie przeznaczono oczywiście do przeprowadzania wirtualnych rozgrywek. Wyposażono je w 7-calowy ekran oraz serce w postaci dwurdzeniowego układu o zegarze 1,5Ghz, współpracujące z układem graficznym Mali 400. Całością zarządza Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Urządzenie posiada licencję Google, zatem posiada pełen dostęp do usług potentata, w tym do sklepu Google Play.

 Znamiennym jest to, że dotychczas producenci gamingowych tabletów, wykorzystywali kontrolery firm trzecich. W przypadku Archosa, są one własnym produktem Archosa, a co za tym idzie posiadają bezpośrednie wsparcie programowe. Jak podkreśla Henri Crohas, szef Archosa, “dzięki funkcji mapowania i automatycznego rozpoznawania gier, otrzymujemy ponad tysiąc androidowych gier kompatybilnych z fizycznymi kontrolerami urządzenia, włączając w to tytuły, które do tychże kontrolerów nie były przystosowane.”

Archos GamePad pojawi się w sprzedaży w październiku, a jego cena ma oscylować w granicach 150 euro.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij