Udostępnij
Tweetnij

Android 4.0 już na ponad 10% urządzeń z platformą Google

Pytanie tylko: czy rzeczywiście jest się czym chwalić? Wszak przekroczenie bariery 10% zajęło nowemu Androidowi aż 8,5 miesiąca!

Pytanie tylko: czy rzeczywiście jest się czym chwalić? Wszak przekroczenie bariery 10% zajęło nowemu Androidowi aż 8,5 miesiąca!

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych trików na tablety z Androidem

Niestety, ale proces aktualizacji di Androida jest prawdziwą bolączką platformy Google i doprowadził system do głębokiej fragmentacji. Na blogu deweloperskim Androida pochwalono się, że Ice Cream Sandwich zadomowił się już (lub dopiero) na 10,9% wszystkich urządzeń z Androidem. Wynik jest niezły (biorąc pod uwagę zeszły miesiąc), ale fakt, iż potrwało to aż 8 i pół miesiąca nie przyprawia już o uśmiech na twarzy.

Spadł z kolei Gingerbread, czyli Android 2.3, który może pochwalić się udziałem 64%. Froyo również stracił 2 punkty procentowe. Tabletowy Honeycomb ma 2,4% udziałów.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij