Udostępnij
Tweetnij

GFace – nowy serwis społecznościowy dla graczy (wideo)

Firma Crytek opublikowała informacje na temat nowego serwisu społecznościowego, który szczególnie powinien zainteresować środowisko graczy. Aktualnie znajduje się on w fazie zamkniętych testów beta. Czym jest projekt kryjący się pod tajemniczą nazwą GFace?

Firma Crytek opublikowała informacje na temat nowego serwisu społecznościowego, który szczególnie powinien zainteresować środowisko graczy. Aktualnie znajduje się on w fazie zamkniętych testów beta. Czym jest projekt kryjący się pod tajemniczą nazwą GFace?

Przeczytaj także >> Test słuchawek SteelSeries Siberia V2 dla iPada

Twórcy serii Crysis zaskoczyli wszystkich swoim nowym tworem. GFace jest niczym innym, jak mieszaniną Facebooka i Google+ z dodatkową funkcjonalnością garściami czerpiącą z idei OnLive. Funkcjonalność stricte społecznościowa stawia nie tylko na interakcję ze znajomymi, ale także poznawanie wielu nowych osób, dzielenie się swoimi myślami, zainteresowaniami oraz odkryciami. Udostępnianie czegokolwiek odbywa się za pomocą zwinnie działającego mechanizmu drag & drop, który doskonale prezentuje poniższy materiał wideo.

To, co nas najbardziej zaciekawiło, to granie z użyciem GFace, na co Crytek położyło silny akcent. Praktycznie redefiniuje ono pojęcie „gry w przeglądarce”. Serwis będzie posiadał w ofercie bibliotekę gier nastawionych na rozgrywkę w trybie wieloosobowym. Będą to tytuły 2D, 3D, dla hadrkorowców, jak i również dla niedzielnych graczy. Wszystkie obliczenia odbywać się będą „w chmurze”, podobnie jak w przypadku OnLive. I tutaj dochodzimy do kluczowego mechanizmu, który odróżnia GFace od wszystkich innych serwisów i usług: skalowania. Zależnie od tego, na jakim urządzeniu odpalimy grę, serwis prześle do nas nas odpowiednio skrojoną do jego mocy, przydzielając charakterystyczną dla specyfiki naszego sprzętu rolę. Dzięki temu grać będą mogli ze sobą posiadacze komputerów osobistych, smartfonów oraz tabletów, a każde z tych urządzeń będzie niosło ze sobą inne podejście do gry. 

Jesteśmy bardzo ciekawi, co wyniknie z wejścia nowego gracza zarówno na rynek mediów społecznościowych, jak i raczkującej działki cloud gamingu. Będziemy śledzić informacje na temat tego nowego wynalazku i przetestujemy go tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Jeżeli chcecie znaleźć więcej informacji, udajcie się na oficjalną stronę GFace.

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij