Udostępnij
Tweetnij

Grand Theft Auto III najczęściej piraconą grą na Androida

W przypadku gangsterki od Rockstar Games zadziałała chyba zasada „oko za oko, ząb za ząb”. Gra, w której wcielamy się w przestępcę, sama padła ofiarą przestępstwa, zaliczając przy tym rekord na platformie Android. Odpowiednich danych dostarczyły serwisy z torrentami.

W przypadku gangsterki od Rockstar Games zadziałała chyba zasada „oko za oko, ząb za ząb”. Gra, w której wcielamy się w przestępcę, sama padła ofiarą bandytyzmu, zaliczając przy tym rekord na platformie Android. Odpowiednich danych dostarczyły serwisy z torrentami.

Przeczytaj także >> Apple jednak spada, Android ma już niemal 40% rynku tabletów

Zjawisko piractwa w przypadku gier na platformy mobilne przybiera nieustannie na sile wraz z rozwojem tej gałęzi branży elektronicznej rozrywki. Pracownicy serwisu ElectricPig postanowili zasięgnąć informacji o skali zjawiska u samego źródła. Odwiedzili oni największe serwisy z torrentami: The Pirate Bay, Torrentz oraz Kickass Torrents i porównali ilość osób seedujących pliki. Wyniki nie są pomyślne dla najpopularniejszych gier, w które wydawcy pompują najwięcej pieniędzy.

Niechlubny tytuł najczęściej piraconej gry przypadł Grand Theft Auto III. Nic w tym dziwnego, skoro wieść o porcie tej gry na platformy mobilne w pewnym momencie obecna była w niemal każdym zakątku internetu. Nikogo nie powinny dziwić pozostałe miejsca. Gry takie jak Need For Speed: Hot Pursuit, FIFA 12, Plants vs. Zombies – to są najbardziej promowane tytuły , co jednocześnie stawia je w pierwszym rzędzie narażonych na piractwo.

O ile Google nie zmieni sposobu dystrybucji gier w Android Market, to będą one nadal narażone na piractwo, a obrywać będą zawsze najpopularniejsze.

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij