Udostępnij
Tweetnij

Tablety z Honeycombem nadal niszą na rynku urządzeń z Androidem

Twórcy Androida pochwalili się kolejnymi statystykami związanymi z udziałami poszczególnych wersji platformy na rynku. Tablety z Honeycombem nadal są niszą…

Twórcy Androida pochwalili się kolejnymi statystykami związanymi z udziałami poszczególnych wersji platformy na rynku. Tablety z Honeycombem nadal są niszą…

Tabletowy Honeycomb, choć już jest na rynku niemal rok, tak nie zawojował serc użytkowników elektroniki konsumenckiej. Przeglądając statystyki za miesiąc grudzień na stronie developer.android.com nie mamy złudzeń. Android 3.x ma zaledwie 3,3% całego rynku urządzeń z Androidem, a najlepiej w zestawieniu wypada najnowsza odsłona, czyli Android 3.2 (1,7%). Goła trójeczka, to już margines (tylko 0,1%).

Oczywiście niepodzielnie rządzi Android 2.3 Gingerbread, który ma ponad 55% udziałów. Pamiętajmy również, że to wydanie Androida również dosyć często spotykane jest w tabletach, zwłaszcza z ekranami o przekątnej 7 cali.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij