Udostępnij
Tweetnij

Kod Androida 3.x i 4.0 otwarty

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Google udostępniło kod źródłowy Androida 4.0 i… również Honeycomba. Co to oznacza?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Google udostępniło kod źródłowy Androida 4.0 i… również Honeycomba. Co to oznacza?

Google udostępniło zarówno kod źródłowy Androida Ice Cream Sandwich (dokładna wersja to 4.0.1), jak i Honeycomba, ale firma z Mountain View zaleca zainteresowanym deweloperom od razu sięgnięcie po lodową kanapkę, gdyż udostępniony kod plastra miodu nie jest kompletny.

Dla typowych użytkowników gadżetów z Androidem na pokładzie oznacza to wkrótce dostępność wielu nieoficjalnych ROM-ów, również dla tabletów PC. Będzie to w rzeczywistości jedyna alternatywa dla tych z was, którym producent po prostu sam nie zaserwuje aktualizacji w postaci lodowej kanapki.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij