Udostępnij
Tweetnij

Google zamierza otworzyć Androida 4.0

Andy Rubin – ojciec Androida podczas konferencji AsiaD przekazał, że Google zamierza z czasem otworzyć kod Ice Cream Sandwich. Kiedy?

Andy Rubin – ojciec Androida podczas konferencji AsiaD przekazał, że Google zamierza z czasem otworzyć kod Ice Cream Sandwich. Kiedy?

Android dotychczas krytykowany był głównie z dwóch powodów. Pierwszym jest fragmentacja platformy, a drugim zamknięcie kodu systemu. Wraz z Androidem Ice Cream Sandwich producent zamierza zunifikować tablety oraz smartfony, a co z drugim problemem? Ten również zostanie rozwiązany, ale nieco później.

Andy Rubin przekazał, że w kilka tygodni po tym, jak Ice Cream Sandwich trafi na Nexusa S, to kod źródłowy Androida zostanie udostępniony wszystkim zainteresowanym na zasadach otwartego oprogramowania. Stanie się to zapewne jeszcze w tym roku.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij