Wideo rozmowy przez Google Talk niedługo na tabletach?

Grzegorz Bonter, 2011-04-29 14:02
0

Wczoraj Google zdradziło swoje najnowsze przedsięwzięcie – wprowadzenie rozmów wideo w ramach Google Talk dla telefonów z Androidem. Usługa ta będzie działała zarówno poprzez WiFi, 3G jak i 4G.  Pierwszym telefonem, jaki doczeka się tej aplikacji, jest Nexus S. Docelowo Google Talk ma trafić na wszystkie telefony z Androidem 2.3+ .

Co to oznacza dla nas, tabletowców? Możliwość pojawienia się Google Talk także na tabletach jako natywnej aplikacji do wideo rozmów. Oczywiście, na Android Market można znaleźć już co najmniej kilka aplikacji umożliwiających wideo rozmowy. W tym nawet pomiędzy iPadem a tabletami PC z Androidem (mowa tutaj o Tango, Qik czy Fring).

Co czyni więc Google Talk wyjątkowym? Otóż Google zamierza stworzyć otwarty protokół rozmów wideo. Przy premierze iPhone’a 4 Steve Jobs obiecał to samo wobec Facetime’a, ale nie zrealizował tych obietnic. Jeżeli “G” stworzy otwarty protokół, to będzie można prowadzić wideo rozmowy za pomocą dowolnego programu i nie będzie sytuacji, w której najpierw konieczne będzie zgadanie się z naszym rozmówcą, przez co będzie prowadzona telekonferencja.

Poniżej możecie zobaczyć filmik wprowadzający Google Talk na Androida.

httpv://www.youtube.com/watch?v=zJAiH5-64sI&feature=player_embedded

 

 

Android · iPad · Tablety · · · · · ·