Udostępnij
Tweetnij

AirPods Pro 2 — cena, funkcje i co wiemy o nowych słuchawkach

AirPods Pro 2 to nowe słuchawki bezprzewodowe Apple, które zobaczymy we wrześniu. Wraz z iPhone’ami 14. Jakie zapewne funkcje? Czy pojawią się istotne nowości i zmiany? Część z odpowiedzi na te pytania już mamy. Niestety cena AirPods Pro 2 nie będzie niska. Zobaczmy, co zaoferują nowe słuchawki bezprzewodowe.

AirPods Pro 2 to słuchawki bezprzewodowe Apple, które były obiektem mnóstwa przecieków. Jaka będzie ich cena czy funkcje? Co już o nich wiadomo, a na jakie rozwiązania nie ma co liczyć? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w tym artykule.

Bez nowych sensorów

AirPods Pro 2 mogły dostać nowe czujniki. Wiemy, że Apple testuje je w prototypowych wersjach nowych słuchawek bezprzewodowych i są to na przykład pulsometr czy sensor do mierzenia temperatury ciała. Niestety w tegorocznym modelu ich zabraknie. Producent zdecydował się je opóźnić w czasie, na co nie mamy wpływu.

Apple iOS 16 beta nowe ustawienia AirPods Pro 2

Znacznie lepszy dźwięk

Słuchawki bezprzewodowe AirPods Pro 2 mają za to zaoferować znacznie lepszy dźwięk. Wiemy, że Apple doda obsługę kodeka LC3 (Low Complexity Communication Codec). W rzeczywistości funkcja wymaga nowego hardware, w tym modułu Bluetooth 5.2. Informacje na ten temat znaleziono m.in. w systemie iOS 16 beta. Coś więc z pewnością musi być na rzeczy. Spodziewajmy się także udoskonaleń pod kątem ANC, czyli aktywnego wyciszania szumów.

Cena AirPods Pro 2 nie będzie niska

Nowe słuchawki bezprzewodowe Apple nie będą tanie. Cena AirPods Pro 2 zapewne wyniesie 249 dol. lub nawet zostanie podniesiona. Biorąc pod uwagę aktualne kursy walut, to w Polsce kwoty na poziomie 1249 zł się nie spodziewajmy. Polska cena będzie po prostu wyższa i trzeba się z tym pogodzić.

Apple AirPods Pro 2 słuchawki bezprzewdowe lepszy dźwięk iOS 16 beta

Etui MagSafe bez USB C

Słuchawki bezprzewodowe AirPods Pro 2 będą sprzedawane w zestawie z etui MagSafe. Nie otrzyma ono jednak złącza USB C. Spodziewajmy się dotychczasowego Lightning, a sama przesiadka ma odbyć się rzekomo w 2023 r. Wtedy Apple zapewne wprowadzi do oferty pudełeczko z nowym interfejsem.

AirPods Pro 2 AirPods 4 słuchawki Apple USB C Lightning

Design bez większych zmian

AirPods Pro 2 to słuchawki bezprzewodowe, które powinny mocno przypominać obecną generację. Większych zmian w designie nie będzie, ale mogą pojawić się jakieś mniejsze kosmetyczne. Dokładny wygląd nie jest jednak znany. Wiemy, że sprzęt powstaje pod nazwą wewnętrzną B698. Premiera powinna odbyć się w trakcie wrześniowej konferencji.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij