Udostępnij
Tweetnij

AirPods 3 i AirPods Pro dostały od Apple ukrytą funkcję

AirPods 3 i AirPods Pro to ostatnie słuchawki bezprzewodowe. Okazuje się, że mają pewną ukrytą funkcję. Tą są rozmowy HD, co jest możliwe dzięki implementacji kodeka AAC-ELD. Odpowiada on za lepszą jakość audio w trakcie prowadzenia rozmów. Funkcja znajduje się w słuchawkach AirPods 3 i Pro.

Apple wprowadziło do oferty słuchawki bezprzewodowe AirPods 3 jesienią 2021 r. Wtedy też pojawiły się AirPods Pro z pudełeczkiem MagSafe. Tymczasem dowiadujemy się, że w obu modelach jest pewna ukryta funkcja. Obejmuje ona rozmowy HD, czego doszukał się deweloper Marco Pfeiffer.

Słuchawki bezprzewodowe AirPods 3 rzeczywiście wspierają rozmowy HD. W tym celu Apple zaimplementowało rozwiązanie znane pod nazwą AAC-ELD (Advanced Audio Codec-Enhanced Low Delay). Jest to specjalny kodek ze standardu AAC, który odpowiada m.in. za polepszenie jakości połączeń audio i mniejsze opóźnienia. Po cichu opcję dodano także do modelu Pro.

Apple dodało rozmowy HD z AirPods 3 także do modelu Pro

Tak więc nowe etui ładujące z MagSafe nie jest jedyną różnicą względem poprzednich słuchawek AirPods Pro. Apple dodało także wspomniane rozmowy HD, co jednak uczyniono po cichu i bez rozgłosu. Niby niewielka rzecz, ale cieszy. Deweloper nie wie, czy taka opcja została wprowadzona także w starszych modelach.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij