Udostępnij
Tweetnij

watchOS 8.3 wprowadza na starsze smartwatche Apple Watch ciekawą funkcję

watchOS 8.3 to nowa aktualizacja na smartwatche Apple Watch. Wkrótce będzie ogólnodostępna i starsze zegarki dostaną z nią ciekawą funkcje. To Assistive Touch, które rozszerza możliwości z zakresu obsługi bezdotykowej. Wraz watchOS 8.3 nowości dostaną Apple Watch series 4 i 5.

watchOS 8.3 to aktualizacja dla smartwatchy Apple Watch, która na razie dostępna jest w wersji RC. Zostanie ona udostępniona dla wszystkich użytkowników wraz z iOS 15.2, macOS 12.1 Monterey i pozostałymi uaktualnieniami. Wniesie na starsze zegarki ciekawą funkcję w postaci rozszerzenia Assistive Touch.

Wcześniej Assistive Touch pozwało na pracę z Apple Watch z użyciem gestów na modelach series 6, SE oraz nowszych. Stało się to w ramach zaangażowania firmy w udostępnienie swoich urządzeń większej liczbie użytkowników. Dzięki temu sterowanie może odbywać się bez dotykania ekranu. Wraz z aktualizacją do watchOS 8.3 funkcje te zostaną wprowadzone na starsze smartwatche.

Aktualizacja z watchOS 8.3 rozszerzy Assistive Touch o Apple Watch series 4 i 5

watchOS 8.3 sprawi, że wspomniane funkcje zostaną dodane także na zegarkach Apple Watch series 4 oraz 5. To cieszy, bo będzie z nich mogło skorzystać więcej użytkowników, którzy mogą mieć problemy z normalną obsługą takich urządzeń. Nowe uaktualnienie powinno zostać udostępnione publicznie na początku przyszłego tygodnia.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło: macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij