Udostępnij
Tweetnij

HomePod dostaje aktualizację 15.1 z Dolby Atmos. Jak włączyć?

HomePod wraz z wersją Mini otrzymał ważne uaktualnienie z numerkiem 15.1. Aktualizacja wnosi do głośników z Siri funkcje Dolby Atmos oraz dźwięk bezstratny. Zobaczmy, jak włączyć te nowości i cieszyć się z głośników HomePod lepszym audio.

HomePod oraz wariant Mini otrzymały długo wyczekiwaną aktualizację oprogramowania z numerkiem 15.1. Wnosi ona dźwięk bezstratny oraz przestrzenny Dolby Atmos. Apple długo przymierzało się do wprowadzenia tych funkcji. Nowości po miesiącach testów w końcu zostały udostępnione dla wszystkich użytkowników głośników z asystentką Siri.

Aktualizacja 15.1 wprowadza dźwięk bezstratny dla obu głośników HomePod, a więc także dla tańszego modelu Mini. Natomiast wsparcie dla Dolby Atmos dodano tylko dla pierwszego z nich. Choć istnieje pewne obejście, które pozwala na aktywację funkcji także na tym mniejszym. Uaktualnienie jest dostępne z poziomu aplikacji Dom.

aktualizacja HomePod Mini 15.1 Dolby Atmos dźwięk bezstratny przestrzenny jak włączyć

Jak włączyć dźwięk bezstratny i Dolby Atmos w głośnikach HomePod

Aktywacja obu funkcji dla głośników HomePod jest bardzo prosta. W tym celu trzeba udać się do aplikacji Dom i ustawień domu. Tam wskazać własny awatar i w nowym oknie wybrać Apple Music. Tutaj należy włączyć opcje widoczne poniżej. Wtedy Dolby Atmos i dźwięk bezstratny staną się aktywne.

aktualizacja HomePod Mini 15.1 Dolby Atmos dźwięk bezstratny przestrzenny jak włączyć

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło: opracowanie własne

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij