Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google na Wear OS sprawia problemy z ustawianiem minutnika

Asystent Google na Wear OS zaczął sprawiać problemy. Obejmują one minutnik, gdzie niemożliwe jest jego ustawienie. Błąd występuje tylko w Wear OS.

Asystent Google na Wear OS sprawia kolejne problemy. W tym tygodniu pojawił się nowy błąd obejmujący minutnik. Ustawienie timera z użyciem poleceń głosowych zdaje się być niemożliwe. Zobaczmy, czym to dokładnie się objawia i jak można sobie z tym poradzić.

Problem wydaje się być dosyć powszechny i dotyczy smartwatchy różnych producentów. Asystent Google wywołany słowem klucz na urządzeniu z Wear OS i wydaniu komendy „ustaw minutnik na x czasu” sprawi, że funkcja odbierze polecenie. Jednak odbywa się to bez inicjowania czynności. Poza odliczaniem w kanale powiadomień. Błąd na pewno występuje na zegarkach Fossil, TicWatch i Oppo. Udało się go również odtworzyć na Moto 360.

Asystent Google na Wear OS problemy ustawienia minutnik
Asystent Google na Wear OS problemy ustawienia minutnik
Asystent Google na Wear OS problemy ustawienia minutnik

Asystent Google na Wear OS sprawia problemy z minutnikiem, ale jest na to sposób

Warto dodać, że minutnik na smartwatchach z platformą Wear OS sprawia problemy tylko poprzez polecenia wydawane Asystentowi Google. Próba uruchomienia timera innymi sposobami takich błędów już nie powoduje. Tak więc nadal jest to możliwe poprzez dedykowaną aplikację czy kafelek.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij