Udostępnij
Tweetnij

Apple ukryło w HomePodzie Mini dwa ciekawe czujniki

HomePod Mini ma dwa sensory, które są nieaktywne. To czujnik wilgotności i temperatury. Apple może je włączyć w głośniku HomePod Mini poprzez aktualizację.

HomePod Mini to jedyny głośnik z Siri, który pozostał oficjalnie w ofercie Apple. Ten pierwszy sprzed kilku lat został wycofany. Teraz dowiadujemy się, że pod obudową mniejszego modelu znajdują się dwa ciekawe sensory, które są nieaktywne. Są to czujnik wilgotności i temperatury.

Tak, HomePod Mini ma od obudową cyfrowy czujnik o nazwie HDC2010. Jego producentem jest Texas Instruments. Ma on tylko 1,5 na 1,5 mm. Służy do pomiaru wilgotności i temperatury. Jednak takiej funkcji głośnik nie oferuje. Po co więc Apple go tam umieściło? Po to, aby z czasem go aktywować.

Apple HomePod Mini czujnik wilgotności temperatury

Czujnik wilgotności i temperatury z głośnika HomePod Mini zostanie włączony z aktualizacją

To nie pierwszy raz, gdy Apple blokuje programowo jakiś hardware. Taki iPod touch z 2008 roku miał Bluetooth, ale firma włączyła ten moduł w urządzeniu dopiero po roku. W przypadku głośnika HomePod Mini z pewnością będzie podobnie. Z czasem pojawi się aktualizacja, która aktywuje nowe możliwości dla HomeKit. Możliwe, że zbiegnie się ona z wydaniem iOS 15.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij