Udostępnij
Tweetnij

Samsung rzeczywiście planuje porzucić w smartwatchach Tizen OS

Galaxy Watch 4 to nachodzące smartwatche marki Samsung. Mają one pracować pod kontrolą Wear OS. Wygląda na to, że Samsung Galaxy Watch nie otrzyma Tizen OS.

Samsung Galaxy Watch 4 to smartwatche, które już pojawiały się w przeciekach. Już wcześniej pojawiały się plotki, jakoby miały one pracować pod kontrolą Wear OS. To by oznaczało, że producent zrezygnuje po latach z platformy Tizen. Wygląda na to, że rzeczywiście tak będzie.

W oprogramowaniu dla modelu S20 doszukano się w sterowniku Wi-Fi nowego urządzenia o nazwie kodowej Merlot. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdy nie to, że są tu też nawiązania do Wear OS. Widać to na poniższym zrzucie ekranowym. Tak więc wygląda na to, że Samsung Galaxy Watch 4 zerwie z tradycją, którą jest platforma Tizen.

kiedy smartwatche Samsung Galaxy Watch 4 Wear OS Tizen plotki przecieki

Samsung Galaxy Watch 4 z Wear OS zamiast Tizen nie musi być złym pomysłem

Z pewnością istnieje jakiś powód rozstania się w platformą Tizen. Samsung Galaxy Watch 4 będzie pierwszym smartwachem Koreańczyków z Wear OS. Na początku próbowali oni szczęścia z Androidem, ale potem przesiedli się na własne oprogramowanie. Na więcej szczegółów trzeba będzie poczekać. Premiery spodziewamy się latem.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij