Udostępnij
Tweetnij

Sony uruchamia projekt Airpeak z dronami z SI

Airpeak to nowy projekt Sony, który obejmuje drony z SI. W maszynach zostanie użyta sztuczna inteligencja. Zobaczmy, co Sony szykuje w ramach Airpeak.

Airpeak to nowy projekt, którym pochwaliło się Sony. Łączy on drony i SI. Sztuczna inteligencja ma tutaj odegrać duże znaczenie. Ponadto zostaną wykorzystane technologie związane z teledetekcją. Poniżej możecie obejrzeć teaser, który został opublikowany na kanale producenta.

Firma Sony wyznaczyła markę Airpeak, aby odzwierciedlić jej dążenie do dalszego rozwoju i tworzenia bezprecedensowej wartości poprzez technologię obrazowania i wykrywania, a także technologie 3R (Reality, Real-time oraz Remote) w obszarze dronów.

Airpeak to projekt Sony, który ma wystartować wiosną, ale na drony z SI poczekamy

Wiemy, że Sony planuje wystartować z inicjatywą Airpeak wiosną przyszłego roku. Wiemy, że w niedługim czasie firma chce poszukać partnerów do współpracy. Na pewno wykorzysta autorskie rozwiązania związane z kamerami. Na pierwsze drony z SI pewnie trochę sobie poczekamy. Jednak sam projekt zapowiada się ciekawie i nie pozostaje nic innego, jak tylko mu kibicować. Oficjalną stronę przedsięwzięcia znajdziecie w linku źródłowym.  Niestety, zbyt wielu informacji tam nie ma.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij