Udostępnij
Tweetnij

Co już wiemy o smartwatchach Apple Watch series 6?

Apple Watch 6 to nowe smartwatche z systemem watchOS 7, które zobaczymy w 2020 roku. Zegarki były już obiektem przecieków. Pewne informacje o planowanych dla Apple Watch series 6 funkcjach ujawniło nam oprogramowanie, w tym iOS 14. W tym artykule zebraliśmy znane informacje i plotki o nadchodzących wearables.

Apple Watch 6 był już obiektem różnych przecieków. Nowe smartwatche na 2020 rok zostaną pokazane z iPhone’ami 12 i innymi produktami. Zegarki z watchOS 7 nie będą rewolucyjne, ale i tak mają wprowadzić pewne wyczekiwane przez użytkowników zmiany. Zobaczmy więc, czego można spodziewać się za kilka tygodni wraz z premierą Apple Watch series 6.

Design bez zmian

Apple Watch 6 nie wprowadzi zmian we wzornictwie. Te pojawiły się wraz z series 4 dwa lata temu i w 2020 roku spodziewajmy się kontynuacji tego designu. Na kolejne modyfikacje w wyglądzie poczekamy sobie dłużej. Tak więc ponownie będą to dwa smartwatche z prostokątnymi ekranami w rozmiarach 40 i 44 mm. Prawdopodobnie pod kątem wzornictwa nie tylko nie pojawią się większe zmiany, ale w rzeczywistości może nie być ich wcale.

Apple Watch 6 kiedy premiera plotki przecieki wycieki iOS 14 poziom tlenu we krwi watchOS 7 micro-LED

Z nowym komputerem SiP

Spodziewajmy się, że Apple Watch 6 otrzyma już nowy komputer SiP. W poprzednim roku go nie wymieniono i pozostawiono ten sam, który umieszczono w series 4. W tym powinien on już ulec wymianie. Na jego temat nie wiadomo w zasadzie nic. Być może został wykonany już w mniejszym rozmiarze litograficznym, co pozwoliłoby na dodanie tranzystorów, a co za tym idzie, także zwiększenie wydajności. Na szczegóły jednak poczekamy.

Apple Watch 6 zapewne dostanie lepszy ekranik

Firma z Cupertino obecnie korzysta z ekranów OLED, ale wiemy, że w zegarkach planuje przejść na technologię microLED. Czy jednak nastąpi to już wraz z Apple Watch 6? Niestety, prawdopodobnie nie i na takie rozwiązanie trzeba będzie poczekać dłużej. Co nie zmienia faktu, że firma ma pole do popisu i może po prostu udoskonalić te używane obecnie.

aktualizacja watchos 7 beta co nowego lista nowości zmiany dla Apple Watch series 6

Jedną zmianę zwiastuje watchOS 7 beta

Jak dobrze wiemy, w watchOS 7 beta usunięto wsparcie dla Force Touch. Deweloperzy zostali poproszeni o poszukanie innych rozwiązań będących alternatywą dla tego starszego. To zwiastuje nam, że technologia w Apple Watch series 6 zostanie po prostu usunięta. Również pod kątem sprzętowym.

aktualizacja watchos 7 beta co nowego lista nowości zmiany dla Apple Watch 6 plotki przecieki wycieki force touch

Lepsze EKG i mierzenie natlenienia krwi

Apple Watch 6 ma dostać jeszcze lepsze rozwiązania z zakresu wykonywania prostego badania EKG, które wprowadzono w series 4. Pojawi się także nowy czujnik. Będzie on odpowiedzialny za mierzenie poziomu natlenienia krwi. To funkcja, która pojawia się już nawet w bardzo tanich smartbandach. Nie zabraknie jej także w smartwatchach z watchOS 7.

Wykrywanie ataków paniki

Gigant z Cupertino w swoich zegarkach mocno stawia na temat zdrowia. Plotki mówią o tym, że smartwatche Apple Watch 6 będą w stanie wykrywać ataki paniki. Ma to działać na zasadzie połączenia pracy kilku czujników, z których dane będą analizowane przez specjalny algorytm. Użytkownik zegarka ma być powiadamiany jeszcze przed możliwością wystąpienia takiego stanu.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij