Udostępnij
Tweetnij

Google szykuje nowego Chromecasta Ultra z Androidem TV

Chromecast Ultra 2. generacji to przystawka Google, którą mamy zobaczyć w tym roku. Ma ona pracować pod kontrolą systemu Android TV i pojawi się dedykowany pilot zdalnego sterowania. Ostatnim tego typu urządzeniem był Nexus Player. Sprzęt został jednak pożegnany i nie doczekał się duchowego spadkobiercy.

Chromecast Ultra 2. generacji jest w drodze i Google ma pokazać to akcesorium jeszcze w tym roku. Informacje o planach firmy uzyskał serwis źródłowy. Dowiadujemy się, że sprzęt będzie pracować pod kontrolą systemu Android TV znanego z innych gadżetów tego typu. Ponadto pojawi się także pilot zdalnego sterowania, który miał też nieodżałowany Nexus Player.

Google już zaniechało wsparcia dla urządzenia Nexus Player z systemem Android TV, który był ciekawym sprzętem. Jednak po latach obsługę porzucono. Nowy Chromecast Ultra 2. generacji będzie więc poniekąd jego duchowym spadkobiercą, co warto mieć na uwadze. Czego więc można spodziewać się po tym akcesorium?

Google Chromecast Ultra 2. generacji przystawka z Android TV pilot zdalnego sterowania

Chromecast Ultra 2. generacji z Android TV będzie podobny do poprzednika

Design Chromecast Ultra 2 nie ulegnie większym zmianom. Przystawka ma być podobna do obecnej generacji, ale ma pojawić się „bardziej miękki kształt”. Serwis źródłowy twierdzi, że w przypadku oprogramowania będzie to pełne wersja systemu Android TV, a nie okrojona z funkcji. Ponadto gadżet będzie wyświetlać treści w jakości 4K UHD z HDR. Wiemy też, że pilot zdalnego sterowania będzie miał mikrofon oraz przycisk dla Asystenta Google. Premiera pewnie odbyłaby się na I/O 2020, ale obecnie nie wiadomo, czy plany te uległy zmianie.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij