Udostępnij
Tweetnij

Apple Watch series 4 z funkcją EKG już ocala życia

Apple Watch series 4 dostał w tym tygodniu funkcję EKG. Nastąpiło to wraz z wydaniem aktualizacji do watchOS 5.1.2. Co ciekawe, opcja już ratuje ludzkie życia, co zdaje się potwierdzać przykład jednego z użytkowników Reddita. Przeprowadził on prosty elektrokardiogram na zegarku Apple Watch 4 i następnie udał się z nim do lekarza.

Apple Watch series 4 w końcu doczekał się funkcji EKG, którą zapowiedziano już we wrześniu. Gigant z Cupertino wprowadził elektrokardiogram wraz z aktualizacją do watchOS 5.1.2, którą udostępniono w ten piątek. Niestety, funkcja dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych. W Polsce sobie z niej na razie nie skorzystamy.

Jeden z użytkowników serwisu Reddit opublikował krótką historię o tym, jak Apple Watch series 4 dzięki EKG mógł ocalić jego życie. Użytkownik wykonał elektrokardiogram i okazało się, że smartwatch poinformował o migotaniu przedsionków. Badanie powtórzono kilka razy i ciągle z takim samym wynikiem. Właściciel postanowił więc udać się do lekarza. Tam usłyszał, że zegarek mógł uratować jego życie.

Apple Watch 4 series 4 funkcja EKG watchOS 5.1.2 iOS 12.1.1

EKG z Apple Watch series 4 nie należy traktować jako badania lekarskiego

Pamiętajmy, że elektrokardiogram, który można przeprowadzić na smartwatchu Apple Watch series 4, nie należy traktować jako badania lekarskiego. Funkcja jest jednak w stanie poinformować o pewnych nieprawidłowościach. Wtedy jednak trzeba udać się do lekarza. Tam zostanie wykonane zwykłe badanie EKG, które zweryfikuje informacje przedstawione przez zegarek z systemem watchOS.

W Polsce z funkcji EKG na Apple Watch series 4 jednak sobie nie skorzystamy. Zmiana regionu to za mało, aby uzyskać dostęp do funkcji. Okazało się, zegarki muszą pochodzić także z amerykańskiej dystrybucji. To samo dotyczy połączonych iPhone’ów. Może z czasem opcja pojawi się także na innych rynkach.

Przeczytaj także: AirPods – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: The Next Web

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij